| papusika a întrebat:

am si eu o intrebare:Cum este cu CM pe timpul sarcinii? Adica iti vine la fel k de obicei sau este o deosebire?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
1. Dacă ai scris CM înseamnă concediu medical, iar tu ai dreptul la el dacă ești bolnavă.
2. cm înseamnă ciclu menstrual lunar care nu mai este prezent pe perioada sarcinii sau dacă este prezent trebuie să mergi la medicul ginecolog pentru a vedea dacă nu este o sarcină extrauterină ori o afecțiune ce implică un act medical, el reapare după naștere la un interval de timp cuprins între 25 de zile (mai este cunoscut ca "mica menstră") și 35 de zile.
3. Poți lua concediu prenatal cu 2 luni înainte de împlinirea termenului de 9 luni când urmează să naști și următori 2 ani tot concediu ei dar cel pentru creșterea copilului până la vârsta de 2 ani și 3 ani pentru copilul bolnav.
Ți-am detaliat care este problema cu CM ȘI cm.
Tu știi ce au vrut de fapt să întrebi.
Pa, pa.

11 răspunsuri:
| claudya a răspuns:

Daca esti insarcinata n-ar trebui sa-ti vina c. m.

| stelinela a răspuns:

Atunci cind esti insarcinata in mod normal nu maai ai ciclu menstrual

| moonY a răspuns:

9luni, cat timp esti insarcinata, nu iti vine "cm"
(ii vine lui)

| buburutza a răspuns:

Normal nu ar trebui sa mai ai ciclu menstrual, dar am cunoscut pe cineva care a avut ciclu 4 luni peste sarcina.Si ea care se dadea de ceasul mortii ca se ingrasa ....Era grasime cu ochi.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, in timpul sarcinii nu ai ciclu menstrual. Cam 20% dintre femei experimenteaza in primele luni de sarcina sangerari care mimeaza ciclul menstrual. Ele pot fi foarte asemanatoare cu ciclul normal sau pot fi mai scurte si mai putin abundente. In afara de testul de sarcina, nu exista nici o metoda sa-ti dai seama daca sangerarea e in sarcina sau in afara ei.

| smooth a răspuns:

Normal nu ar trebui sa vin ap tmpul sarcini dar la unele pers se intampla sa vina peste sarcina daca iti vine in continuare sa stii ca nu este normalhappy

| yoannah a răspuns:

Pe timpul sarcinii nu ai ciclu menstrual, daca la asta te referai, daca te refereai la concediu medica, ai dreptul al el ca toti ceilalti.

| papushik a răspuns:

Obligatoriu nu-ti vine deloc. In caz contrar, inseamna ca ai probleme cu sarcina.

| DrageanElena a răspuns:

Salut eu zic ca daca iti vine c. m peste sarcina sa mergi urgent la un ginecolog ca nu e prea bine.

| georgy_7464 a răspuns:

In timpul sarcinii nu-ti vine menstruatia iar dc iti vine cel mai bine ar fi sa te duci la medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mamei mele i-a venit CM cu fratele meu pina in luna a 5-si este bine sanatos si frumos