| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare:d. daca faci sex neprotejat cu un baiat dupa menstruatie, adica cu 6 zile. dupa happy..este posibil sa ramai insarcinata? straight face Funda:*

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu draga mea nu poti numai dupa 15 zile

5 răspunsuri:
| condru a răspuns:

Sansele nu sunt asa de mari dar sunt, si acest lucru conteaza, sfatul meu este daca tot vrei sa faci neprotejat cu iubitul tau, mergi la ginecolog sa iti prescrie niste anticonceptionale, e cel mai sigur mod de a face sex fara a ramane insarcinata, dar vezi ca acest lucru nu te scapa de BTS(boli cu transmitere sexuala)winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti ramane insarcinata, ar fi fost bine daca partenerul folosea prezervativ, asta te fereste si de o sarcina nedorita si de eventualele boli cu transmisie sexuala.
Sa faci un test de sarcina dupa cca 6 saptamani de la contact.

| darkacvilla a răspuns:

Buna Mariana,

Vad ca ai dat deja funda pentru raspunsul care te avantajeaza.
Vorbind serios, din punct de vedere anatomic, nu exista x zile in care sa poti face sex neprotejat inainte sau dupa menstruatie. Cel mai bine ar fi sa folosesti anticenceptionalele in urma unor analize la un ginecolog. Nu sunt ipocrit sa incep cu prezervativ... etc pentru ca sunt baiat si stiu cat de incomod este si ca-ti cam piere cheful din cauza lui, dar anticonceptionalele sunt sfinte - crede-ma. Nu va jucati cu zilele ca stiu foarte bine ce zicwinking!

Multa sanatate!
Andrei

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca sunt 6 zile dupa prima zi a menstruatie, sansa este de 10-15%. daca sunt 6 zile dupa terminarea menstruatiei, sansa este de 75-100%.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

4-5 zile menstruaţia + 6 zile ( după ) = 10-11 zile : Deci, te afli în perioada cu fertilitate RIDICATĂ - astfel şi RISCUL de sarcină este mai MARE!

Concluzie : DAAA, e foarte posibil să rămâi însărcinată!