| shoricel1990 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare. daca ai luat pilula Escapelle, pina la urmatoarea menstruatie se permite un act sexual protejat?

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Escapelle poate sa iti deregleze serios ciclul. Nu poti sti cand vei avea urmatoarea ovulatie deci nici urmatoarea menstra. Riscul de a ramane e mare pentru ca nu stii cand e perioada fertila acum.

| neutrino a răspuns:

De permis se permite dar bine ar fi sa stai un timp cuminte pana cand corpul isi revine si sa stii pe viitor ceea ce ai de facut: poate ca efectul pastilei nu este cel asteptat de tine.