| Katy03 a întrebat:

Buna!
Am si eu o intrebare, de fapt e o "poveste"din care reiese o intrebare.Deci sa incepem cu inceputul:"Recent am fost intr-o tabara cu clasa, si, in clasa este un baiat pe care il place la extrema.Nu numai eu il plac dar si aproape toate fetele din clasa la mine.Intabara era in programul nosrtu si discoteca si acel baiat m-a invitat la discotaca, adica nu mi-a spus "Vrei sa vii la discoteca?" mi-a zis "Hai, vii si tu la discoteca?"la care eu i-am zis "Da, numai sa ma schimb, ma astepti?" "Da, dar hai repede!" m-a asteptat dupa care dup cam o ora dupa ce am stat la dicoteca el m-a invitat la dans. El mi-a zis "Vrei sa dansezi?" eu, di rusine i-am zis "Da, vreau dar nu cu tine!". I-am zis prietenei mele tota povestea(si ea e topita dupa el) si a auzit si o colega (care e tot topita dupa el). Ei bine ce a urmat a fost nasol:s-au inncuiat in camera si au inceput amandoua sa planga, dar nu asa, ci tare de tot.In tabara el aproape numai cu mine vorbea.Intr-o seara am intrebat-o pe prietena mea "Crezi ca Andrei (baiatul) ma place" ea a zis "Normal te-a invitat la dicoteca, te-a invitat la dans,, vorbeste aproape numai cu tine..."parea foarte trista. Apoi, Andrei ma tot invita la jocurile pe care le jucau ei in hol. Iar, la plecare sa nu mai zic, a vrut sa-mi duca valiza pana jos, si eu dupa aceia l-am ajutat sa-si inchida bagajul si s-al duca jos, in autocar vorbea numai cu mine...si tot asa"
Credeti ca imi va cere sa fiu prietena lui? Credeti ca ma place? Credeti ca prietena mea se va supara daca va afla ca-i place de mine?

5 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Ii place de tine si da, mai devreme sau mai tarziu iti va cere si prietenia. Acum depinde si de tine, arata-i ca si tu esti interesata de el, nu-l indeparta. Sigur prietena ta se va supara, dar asta este. Daca ar fi intr-adevar prietena ta s-ar bucura pentru tine.
hee hee

| StaceyG a răspuns:

Desigur ca iti place de tine din momet ce tea invitat la dans si la discoteca, a tot vorbit cu tine si cu celelate fete nu sigur va vrea sa fiti un cuplu, si daca prietena ta iti este o prietena adevarat te va intelege si va accepta relatia ta cu acest baiat.

| BlackHorse a răspuns:

E foarte posibil sa te placa. Merita sa incerci. Daca iti este prietena adevarata s-ar bucura pentru tine, nu s-ar oftica, prinde ciuda sau alte lucruri. P. S : verifica intrebarile bine inainte sa le postezi... ai cam multe greseli de gramatica.

| britneyss a răspuns:

Se întâmplă des astfel de cazuri. Prietenii nu trebuie înşelaţi. Eu zic că ar trebui să o puneti in temă cu sinceritate

| Dany12345 a răspuns:

Da e posibil sa te placa, dar tot timpul asculta inima, prietenei tale o sai treaca dupa o luna-doua, in rare cazuri 3