| duku a întrebat:

Buna am si eu o intrebare este pentru o vara de-a mea. ea are 16 ani jumate si e cu un baiat de 11 luni si el are 18 ani iar, el ar vrea sa faca dragoste. dar ce credeti ia ar trebui sa accepte sau sa mai astepte.

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna,asta depinde numai de ea si de ceea ce simte.Nu poate spune nimeni sa o faca sau nu.parerea mea e ca trebuie sa fie pregatita din toate punctele de vedere,sa fie pregatita fizic, psihic, sa fie bine informata; insa cel mai important e sa isi doreasca cu adevarat acest lucru sa nu regrete apoi.Conteaza foarte mult ce relatie are cu acel baiat,nu conteaza asa mult cat timp au impreuna,cat conteaza cum decurge relatia si daca exista intre ei incredere,iubire,respect, comunicare. Daca o faci, sa o faci cu persoana iubita si sa te simti sigura.
Poate ca ar trebui sa mai astepte daca nu e sigura 100%, ca e un pas important, nu e o joaca de copii.
DAca 11 luni nu au facut nimic, poate daca mai asteapta ceva timp n use intampla nimic.
11 luni e oricum ceva timp,dar cum spuneam e important ce relatie au,daca ea simte ca vrea si il iubeste si simte ca si el o iubeste si nu isi bate joc, atunci sa o faca, daca nu sa mai astepte.

| MissL a răspuns:

Da ea nu se simte pregatita sa nu o faca!winking nu e litera de lege ca daca aia stat un timp cu un baiat trebuie musai sa te si culci cu el happy mai poate astepta daca o iubeste

| unione a răspuns:

De unde sa stim noi cum e relatia lor? Raspunsul la astfel de intrebare difera de la cuplu la cuplu...

| Candice a răspuns:

Daca ea se simte pregatita fizic si psihic, poate sa o faca cu el. Nimeni nu o grabeste. Daca il iubeste, pot face dragoste. Trebuie insa sa fie informata despre metodele de contraceptie si bolile pe care poate sa le ia daca nu se protejeaza. Daca el insista mult, inseamna ca se foloseste de ea. Parerea mea ar fi sa mai astepte daca nu e sigura pe dragostea lui. Mai tarziu poate sa regrete.

| rony a răspuns:

Sa mai astepti.

| AngelaRAmona a răspuns:

Depinde.Daca ea simite? DAca e convinsa ca el e cel cu care vrea sa isis inceapa viata sexuala ok. Dar sa stie ce riscuri sunt si sa nu se culce vreodata neprotejata... e periculos si le poate destrama relatia pentru totdeauna la fel si vitorul ei. Spune-i sa o faca atunci cand simte ca e momentul respectiv...cand spune ea ca simte o anumita "sclipire" in interior

| Luca_9691 a răspuns:

"drogoste fara sex nu se poate"asa ca treci la treaba fato