| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare: in clasa a 8-a am avut o prietena, ne-am despartit, eu m-am mutat la oras la liceu si nu ne-am mai vazut deloc timp de 4 ani. Acum a venit si ea aici, suntem la aceiasi faculta, sectii diferite (eu calculatoare, ea limbi), si ne mai intalnim din cand in cand in trecere. Imi tot spune cand o vad "Wow ce inalt esti!", "Ce inalt esti!" (am 1, 88), iar ultima data m-a salutat si mi-a spus zambind "Ma, tot de tine dau!". Oare ii place de mine, sau sunt doar chestii formale? Ea a avut prieten in liceu, mai mult timp, acum insa nu cred ca mai are (e 'single' pe facebook). Cand mai vorbeam cu ea pe mess in liceu nu prea era interesata de conversatie (nu stia cum arat). Va rog niste sfaturi, fata e foarte frumoasa, daca e ceva o s-o abordez eu. Multumesc!

3 răspunsuri:
| love_6120 a răspuns:

Parerea mea e ca esti destul de mare ca sa iti dai singur seama daca te place sau nu. Daca vrei sa te convingi ar trebui sa ii dai de inteles ca tu ai vrea sa fi cu ea.Vezi si tu ce parere are thinking
Vezi ce faci:* MUlt succes!

| anonim_4396 explică (pentru love_6120):

Imi dadeam eu seama pana acum, dar nu am vorbit cu ea decat foarte putin, si de obicei ei cand ii place de cineva il abordeaza (mess, chestii), ori in cazul meu nu a fost vorba decat de 2-3 schimburi de replici si atat. Ar mai fi o chestie, ca ea a fost mai mult timp cu un baiat, de care se tot despartea si se impacau apoi, si pe mine ma cam descurajat chestia asta. Oricum nu-i bai, mai sunt si alte fete care-mi plac happy.

| love_6120 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea si spune-i ce simti:* daca nu merge asta e viata merge mai departe.esti tanar si ai timp :*