| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare In data de 30 mai am avut contact sexual neprotejat si a terminat in mine, dupa 20 de ore am luat pastila de a 2 zi, ce sanse am sa fiu insarcinata?, oare sia facut efectul? sau se poate ca in acele 20 de ore sa se fi format deja sarcina.va rog ast rasp urgent

Răspuns Câştigător
| Bob a răspuns:

Si-au facut efectul pilulele, stai linistita. Daca ai citit prospectul, acolo scrie clar ca le poti lua pana la maxim 70 de ore (sau 71, nu mai tin minte exact) de la momentul finalizarii actului sexual neprotejat, iar efectul contraceptiv e la fel de eficient si daca il iei dupa 2 ore, si dupa 69-70. Nu exista nici un fel de problema, asa ca nu te ingrijora. Probabil o sa iti vina menstruatia mai repede.

6 răspunsuri:
| Bob a răspuns:

@emilia, ar trebui sa iti masori cuvintele, nu stiu care mai exact e curva. -> http://www.tpu.ro/......c-acum-cu/

| lucik93 a răspuns:

Fa un test de sarcina.asa vei sti sigur. dupa 20 ore da.limita in care sa iei pastila e de 72 ore asa ca sunt mari sanse sa nu fi insarcinata.dar orice lucru poate s mearga prost asa ca fa un test de sarcina si atunci vei sti cu siguranta

| deeeeea1 a răspuns:

Nu cred ca ai ramas insarcinata.dar pentru siguranta ta cel mai bine e sa faci un test de sarcina dupa 7 ziletongue

| maria_4557 a răspuns:

Helooooo,in primul rand nu sunt curva, sunt maritata si am un baiat de 4 ani,dar asa ceva se poate intampla oricui,nu cred ca sunt singura care o patit-o,eu n-am jignit pe nimeni deci te rog frumos, daca nu te poti abtine de la comentarii nepoliticoase, comentezi in alta parte, mersi

| maria_4557 a răspuns:

Emilia...ce tare esti... uitete prima data la tine si daca crezi ca esti cea mai corecta persoana din lume, atunci ai avea voie sa jignesti pe restul, PS.dar vezi sa nu afle ai tai de aventurile tale

| emilia_2202 a răspuns:

Tea f*tut da? ce crva mai esti, trebuia sa folosesti prezervativul fa pr*asto! sa afle mata te tae!