| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o intrebare legata de relatii, am o prietena de 4 luni si na trebuia sa plece la bunici prin nu stiu ce oras. ea trebuia sa stea 10 zile, bine fie au trecut 4 zile, si o sunam zi de zi, prima zi si a 2-a imi raspundea la tel, a3-a zi am sunato seara si nu a mai raspuns, imi tot dadea respins, a2-a zi o intreb dc nu a putut sa raspunda. mi-a spus ca statea cu bunica-sa trec cu vederea si ii explic de acum sa-mi raspunda si sa-mi zica ca are trebuie sa nu mai dea respins, am sunato a4-a zi dupa masa a fost totul ok a raspuns la tel bla bla, pana seara.am sunato seara si tot dadea respins si tocmai ce i-am zis ieri sa imi raspunda sa-mi zica ca are trebuie si nu o mai sun, ce imi spuneti sa fac?happy

7 răspunsuri:
| Pho3nix a răspuns:

De ce esti asa disperat?
Fata mai are treaba si nu poate sa raspunda cand vrei tu.
Ai si tu rabdare si fi mai intelegator. happy

| unnimeni a răspuns:

E foarte neplacut sa iti respinga.
Accespt sa imi respinga prietenii, colegii, dar iubita nu are de ce sa respinga, sa zicem ca sunt unele exceptii can esti cu persoane importante, sefi de la serviciu, profesori de la scoala/facultate, dar dupa cum spuneam, execptii.
Sunt de aceeasi parere, sa raspuna si sa spuna ca nu poate vorbi, sau daca nu, preferabil sa nu raspunda deloc, cel putin mie imi convine mai mult asa...
Sfatul meu: fa si tu la fel cu ea cand te suna, sa vezi ce reactie are.
Bafta!

| Urzică a răspuns:

Poate are treaba fata.
Te va suna ea inapoi, poate ca bunica ei nu stie de relatia cu tine.

EuSiAtat

| Djlsghtnquuw a răspuns:

De ce o suni si tu zi de zi daca stii ca are treaba, ca e la tara? mai bine o lasi sa te sune ea, nu numai tu. Daca nu te suna, o poti suna cu o zi, doua inainte sa vina, mai lasa. i si ei spatiu happy

| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a răspuns:

Hei thinking
Las`o sa se bucurew si ea de vacantahee hee, probabil avea dreptate, era cu bunica-sa, rude etc...sau probabil la masahee hee
Nu mai insista, si daca totusi vrei sa stie ca te gandesti la ea, trimite-i un mesaj [...], sau daca nu asteapta sa te sune ea happy.
Asta e sfatul meu :*.
Sper sa te ajute, oarecum :*.
Baftahee hee.
:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-are credit sa ma sune ^^ happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-are credit sa ma sune ^^ happy