| Kika890 a întrebat:

Bună. Am și eu o întrebare mai intima catre doamnele și domnișoarele cu experiente comune. Eu cu soțul meu ne dorim sa facem un copil doar ca nu reușim. Dar problema cea mai mare este ca în ultimele 3 luni menstruația mea lipsește, nu mai curge la fel ca înainte, doar câteva picături și mi se întrerupe. Am fost si la ginecolog pe aceasta problema si mi-a spus ca nu sufar de nimic si ca n-am nicio problema, recent când am întreținut relații intime cu soțul meu s-a auzit de parca ceva s-a rupt în interior și am început sa sângerez foarte mult (nefiind virgina sau în acea perioada a luni). Are cineva vreo idee de ce sau ce este de făcut în aceasta situație? Dau funda.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ai o rana pe colul uterin sau poate ai himen elastic si inca nu s-a rupt de tot pana in clipa in care ai facut din nou sex, dar te doare? Acum s-a oprit sîngerarea? Trebuie sa te vada ginecologul urgent si sa i ti faca ecografie vaginala sa vada ce s-a intamplat exact, ce varsta ai? Multa sanatate, iei sau ai luat anticonceptionale sau pastila de a doua zi? Ca acestea ar putea fi cauzele absentei menstruatiei in afara dereglarilor hormonale, pastilele au un rol important in corp, fac bine intr-un loc dar strică si deregleaza alte organe si ritmul biologic al organismului este dat peste cap.

| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la ginecolog!

| AliGab a răspuns:

Sa va interesati de un ginecolog bun din zona dvs si sa mergeti urgent la el, nu la cel la care ati mai fost ca acela nu-i doctor