| emogirlofthenight a întrebat:

Buna am si eu o intrebare nu mi-a venit menstruatia de 2 lunii la fel si data trecut am patit asa inca nu mi-am inceput viata sexuala

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil o dereglare hormonală sau o răceală.
Ceaiul de crețișoară este un stimulent natural hormonal care ajută la reglarea ciclului menstrual în mod natural fără dozări hormonale.
Pa, pa.

| deeeeeeaaa a răspuns:

Pai nu stiutiu thinking fa`ti un control. sau cel mai bine vorbeste cu mami tau. ea iti ca dau un raspuns poate mai bun ca al nostru. nu`ti fie rusine love struck

puup

| neynya_4078 a răspuns:

Sunt multe persoane in situatia ta, care au urmat tratamente pentru reglarea menstruatiei, dar rezultatele n-au fost pozitive in toate cazurile. Oricum, cand iti vei incepe viata sexuala si vei lua anticonceptionale vei vedea ca ti se va regla. Pentru mai multa siguranta ai putea sa consulti un medic.

| claudiea79 a răspuns:

Mergi la endocrinolog sa iti faci analizele. poate ai probleme cu glanda tiroida iti da niste pastile si iti vine ciclu nu mai sta. medicul de familie te trimite la o doctora endocrinolog. mult noroc. daca ea nu te ajuta mergi la ginecologie sa vorbesti cu o doctora sa iti faca analize

| Drums a răspuns:

E neregulat:-J fi fara grija si mie mi se intampla la fel... pup:*:*:* da oricum vb cu un adult.

| catthshshshs a răspuns:

Este o raceala sau o dereglare hormonala. Uneori stresul este de vina.
Presupun ca ai inca o varsta frageda si din aceasta cauza se intampla. Astepti si luna asta si daca nu vine mergi la medicul de familie sa iti dea trimitere la un specialist.

| emogirlofthenight explică:

Mersi pentru raspunsuri am fost la control totul e in regule pop