| lujinh0 a întrebat:

Buna,
Am si eu o intrebare pentru fetele care folosesc anticonceptionale.
Astazi am luat ultima pastila cu care ar trebui sa imi vina menstruatia.(dimineata).
Seara am avut contact sexual neprotejat,(inca nu imi venise ciclul).
Este posibil sa fie vreo problema? Sa raman gravida?

5 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Nu este nicio problema pentru ca, din cate stiu eu, te afli in pauza de cele 7 zile dupa ultima pastila...deci nu poti ramane, esti in continuare protejata!

| costel24ro a răspuns:

Nu sunt fata dar iti zic sa stai fara grija.nu exista probabilitatea sa ramai gravida 99, 99%!

| costel24ro a răspuns (pentru costel24ro):

Vroiam sa zic ca probabilitatea sa nu rami gravida e de 99, 99%, scuze!

| badgirl22 a răspuns:

Cand iei ac esti protejata 24/24, 365 zile/an cat timp le iei corect, nu uiti vreuna, nu consumi grapefruit sau ceai de sunatoare si nu iei antibiotice.

| nanaspot a răspuns:

Cu siguranta nu... avand in vedere ca nu ai intrerupt tratamentul decat in saptamana de menstruatie, plus ca 3 zile inainte de menstruatie ovarele tale pregatesc cu totul altceva decat ovule, poti sta linistita... daca chiar esti foarte stresata, poti sa iti cumperi un test de sarcina, desi 100% va fi negativ. happy