| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru fetele cu capul pe umeri/mature si de preferat majore.Ati avut un iubit mai indraznet, care mai bate apropouri sexuale, va mai pipaie in locuri intime etc, insa in ciuda acestui comportament ei sunt inteligenti si stiu sa va atraga atentia intr-un anumit fel? Dovada ca tin la noi astfel de baieti iese la iveala numai atunci cand asteapta pana cand fata este pregatita sa o faca cu el...chiar si dupa un timp indelungat de asteptat?
Pt ca fetelor, hai sa recunoastem, baietii sunt smecheri si noi trebuie sa-i tinem in frau, sa ii supunem la niste probe care sa dovedeasca faptul ca tin cu adevarat la noi, nu vor doar sex.
O metoda de a afla daca tine cu adevarat la noi, ar putea consta in decizia amandurora de a o face intr-o anumita zi, iar fata respectiva (virgina) sa se opreasca dintr-o data si sa spuna ca nici atunci nu este pregatita, doar pentru a vedea reactia iubitului... daca se va enerva sau daca va fi ingaduitor.
Sper ca ati avut rabdare sa cititi ceea ce am scris, as dori sa vad pareri sau experiente cu astfel de baieti, daca este posibil ca un baiat care prefera fetele usoare sa se dea pe brazda pentru una virgina, respectand-o si iubind-o.
Multumesc si va doresc o zi frumoasa tuturor.

Răspuns Câştigător
| ThePunisher a răspuns:

Hai sa iti spun ceva, valoarea ta umana consta in ceea ce esti tu ca persoana, nu intr-un himen. Filosofia mea intr-o relatie e urmatoarea: Daca un castel se lasa cucerit prea usor, nu mai prezinta interes, e floare la ureche si imi pierd interesul. Daca se lasa cucerit prea greu, la un moment dat intorc spatele, si imi incerc norocul in alta parte. Si aici nu e vorba numai despre sex, ci despre atitudinea unor fete carora le place sa faca pe inabordabilele. Daca un baiat te iubeste strict pentru faptul ca esti virgina, atunci ai o problema, inseamna ca el te priveste prin prisma acelei membrane. Pe de alta parte, intr-o relatie depinde mult ce varsta au cei doi. Daca e o relatie la adolescenta, sexul nu ar trebui sa fie o prioritate, insa daca e vorba despre o relatie in care cei doi au cam 20 de ani, nu ii poti cere celui de langa tine sa astepte prea mult. E discutabil. Incearca doar sa nu folosesti un himen ca pe o unealta de santaj.

5 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Cred ca de cand a aparut TPU,multi utilizatori au inceput sa scada in gandire mult.
Vad multi care pun intrebari banale(ex.tu) printre care unele pot fi gasite foarte usor pe google.
Sti cum e vorba aia : te Fu.ti sau nu te fu.ti.
Dracu sta dupa tine sa testezi tu si sa verifici problemele tale.
Nu exista fete usoare draga mea,iti spun eu ca si tu daca te indragostesti orbeste de cineva o sugi din prima, dar asta nu inseamna ca esti o femeie usoara.
Este conceptul asta romanesc foarte idiot, asteptati un fat frumos si voi faceti pe femeia perfecta curva virgina.
Aveti probleme cu capul va spun eu.Cum gandesc romanii nu mai exista altii pe pamant la fel.Si aia cu triburile din africa sunt mai deschisi mental si sexual ca voi.
Prosti sunt barbatii ca asteapta, mie daca mi-ar spune ca e virgina si sa astept ii ofer papucii gri si ii urez multa bafta.
Nu cersesc si nu stau la mila unei femei, sunt altele care vor si abia asteapta.

| IrenneDrt a răspuns:

Oamenii sunt schimbat-ori, nu poti sa iti dai seama cum vor reactiona in anumite circumstante, dar, daca intr-adevar cei doi se iubesc iar partenera isi cunoaste iubitul inseamna ca se vor intelege.
Intr-adevar un baiat care se poate abtine de la anumite placeri (nu neaparat atingeri,managaieri in zone intime), ma refer la sex,inseamna ca este mult mai destept decat unul care isi forteaza partenera sa faca acest lucru,da dovada de neintlegere,incontrol si in nici un caz de dragoste.
Dragostea adevarata este numai atunci cand partenerii se ajuta la greu si se inteleg reciproc,asa si in cazul relatiilor sexuale, daca partenera nu e pregatita,el nu are nici u drept de a o obliga.
Cei care reactioneaza violent,inseamna ca sunt prefacuti si doar vor sa atraga in capcana. Se poate,bineinteles,ca un baiat sa fii avut la viata lui numai fete usoare,pana cand l-a lovit dragostea,asta nu inseamna ca va proceda ca si cu partenerele anterioare.
Depinde de om,comportament, caracter, circumstante si convingere.
Iti doresc numai bine!

| SociallyDepressed a răspuns:

In legatura cu metoda...nu sti unde poate duce. Daca fetei respective ii plac mangaierile si felul cum se comporta partenerul cu ea...si cade in plasa chiar in ultimul moment? Daca respectivul ar vrea doar sex de la ea ar incerca sa o convinga sa continue ajungand probabil pana la a o forta.Cred ca nu ar trebui sa ne jucam cu focul. Daca fata nu are incredere in partener sau nu se simte pregatita mai bine nu face nimic.
Sexul nu ar trebui sa fie o prioritate intr-o relatie, daca baiatul nu te poate astepta inseamna ca el doar asta cauta.

| Alexandra2345 a răspuns:

Buna! da am avut asa tip de situatie si asa tip de baiat.dar el foarte mult a rabdat si m-a facut ca sa il plac in timp de 5 luni... apoi am fost impreuna.ne-am intilnit 2 luni dupa care sau inceput problemele, imi spunea sa o facem,(dar eu refuzasem continuu ), deoarece i-am permis sa ma atinga in zonele intime.si atunci c-am me-am pierdut controlul dar m-am retinut.ca stiam ca el mai recent avuse doar fete pe o noapte si c-am stateam pe indoieli dar am avut incercari sa ma cnving daca cu adevarat tine la mine, asta e si adevarul ca inca nu ma uitat si eu pe el da nu zic ca la oricine au fost si obstacole, am trecut peste toate.sunt virgina pina in prezent.chiar daca ne-am despartit deja 2 luni in urma dar totusi vorbim pe net si ma intreaba daca imi este dor de el.eu nu pot sa ii spun, dar in suflet e cu totul diferit.el e peste hotare si ma suna o data pe luna vb cite 15 min.el tine la mine eu la el.dar nu doresc sa incep iarashi pentru ca ne-am impacat deja de 2 ori. iarasi se vor icepe problemele precedente.mi-e dor de el nespus de mult.pling citeodata si nu stiu ce sa ma fac.

| unique_2274 a răspuns:

Indiferent la cate teste l-ai supune,si acesta le-ar trece cu brio pentru faptul ca esti virgina si te iubeste si tu la fel, lucrurile se pot schimba dupa, nu ai de unde sa stii ce-ti rezerva viitorulwinking