| rose17 a întrebat:

Am si eu o intrebare si as dori sa ma ajutati daca puteti. Chestia e ca sunt indragostita de un tip mai mare ca mine cu cativa anisori, care e aceeasi zodie ca si mine, dar care e cam timid. Vorbeste cu mine, dar de fiecare data cand ma intreaba ceva, fata in fata, se inroseste si evita sa ma priveasca in ochi.Sora mea si un prieten comun zic ca ma place dar eu nu stiu ce sa cred. Daca m-ar place mi-ar spune, nu? A dori sa ma sfatuiti ce ar trebui sa fac si cum ar trebui sa actionez/reactionez. multumesc anticipat pentru sfaturile voastre

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cu atat mai mult cu cat sunteti in aceeasi zodie, tu trebuie sa cunosti cel mai bine caracteristisile specifice. Nu este obligatoriu sa-ti spuna in cuvinte ca te place. Sunt foarte multi, mai ales barbati, care merg pe principiul de a-si demonstra sentimentele prin fapte. Asa ca fii atenta la gesturile lui. Poate in ele, daca sunt sincere, ii descoperi daruirea. Daca este timid trebuie sa ai mai multa rabdare cu el si sa adopti multa finete in comportament. Timiditatea, de multe ori, este semn de inteligenta. Deci s-ar putea sa fie foarte sensibil sufleteste. Nu-l brusca psihic, dar totusi lasa-l pe el sa actioneze. Trebuie sa isi arate fata de tine latura sa masculina. Este necesara si este o completare a feminitatii tale.

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Daca e timid fii sigura ca nu ti-o spune. Sau cel putin, incearca sa te cunoasca mai bine inainte sa faca acest pas. Ii e teama de esecul lui sau de respingerea ta. Cred ca te place. Incearca sa mai destinzi atmosfera cand e cu tine. Spuneti o gluma, zambiti, priveste-l atent. Ii va fi mai usor sa isi deschida sufletul in fata ta. In multe situatii nu am spus unei fete ca o iubesc pentru ca eram nesigur, si pe mine dar si pe posibilitatea unei relatii. De multe ori nu am spus cuvintele magice, dar de fiecare data am incercat sa imi demonstrez iubirea. Poti vedea din gesturile lui daca te iubeste. De obicei in fata persoanelor care iti sunt indiferente nu ai emotii. Doar daca sunt persoane cunoscute recent si e teama de necunoscut. Probabil va cunoasteti de ceva vreme. Asta inseamna ca lui ii place de tine dar timiditatea e o piedica. Aici intervii tu. Arata-i ca il placi si iti va arata si el. Ii va fi mai usor daca faci tu primul pas.

| User a răspuns:

Pai cum sa-ti spuna ca te place daca e timid?!

| i.love.me a răspuns:

Eu nu ma incurc cu timiziwinking
am avut cateva experientetongue

| AdaIoana18 a răspuns:

Incearca sa fi cat mai aproape de el, cu siguranta ca te place dar din cauza ca este timid nu isi poate exprima sentimentele fata de tine. Merge-ti impreuna la plimbare, la un film, suc etc. Incearca sa il asculti de fiecare data cand iti vorbeste. Succes!

| tntsirom a răspuns:

Buna! De reactionat reactioneaza natural, fii tu insati!
Ca actiune... ce sa zic, daca tu simti ceva pentru el si crezi ca el simte ceva pentru tine si vrei sa fiti impreuna fa tu primul pas.
El fiind timid risti sa nu faca primul pas niciodata.Nu e interzis si nici imoral ca partea feminina sa faca primul pas. Tu decizi...bafta!

| AneZniP a răspuns:

Incearca sa fii foarte prietenoasa cu el ca sa ii castigi increderea apoi vezi ce se mai intampla adica daca cumva vine la tine si vrea sa iti vorbeasca ii zici ceva de genu uitate in ochii mei daca vrei sa imi spui ceva important daca mai ai intrebari idul meu este pflorentina97@yahoo.com ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai deja stii despre ce-i vorba. Tocmai ai spus ca-i timid, deci trebuie sa fii intelegatoare, ca daca-l repezi, incepi sa te joci cu el sau ii dai impresia ca-ti este indiferent el asta o sa si inteleaga. O sa creada ca nu-l placi si la revedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca te place.de aceea se inroseste si nu te priveste in ochi. poate ar trebui sa iei tu initiativa

| rose17 explică:

Va multumesc din suflet pentru sfaturi... Chiar imi sunteti de mare ajutor... :*:*kisskiss:*:*