| alexa_5527 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de un an jumatate Dar eu am plecat la facultate la 400 de km de casa si el ramas acolo. Credeti ca relatia noastra va rezista avand in vedere ca ne intelegem chiar mai bine decat atunci cand stateam impreuna aproape toata ziua. Deocamdata nu mi-a dat motive sa ma indoiesc de el dar se zice ca relatiile la distanta in general nu au un trai prea lung. Ce credeti ca ar trebui sa facem ca relatia noastra sa dureze cat mai mult deoarece ne iubim si am facut multe ca relatia noastra sa reziste problemelor la care a fost supusa. Astept raspunsuri cat mai multe. Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Razvan_8265 a răspuns:

Iubirea adevarata rezista indiferent de distanta dintre voi, fiti atenti ca o mica greseala va putea sa rupa iubirea dintre voi 2 daca va intelegeti bine si exista fidelitate unu fata de altu veti fi fericiti si vatine pana cand termini facultateawinking

5 răspunsuri:
| Daei a răspuns:

Pai ar fi bine sa va vedeti macar la 2-3 saptamani...nu doar in vacante

| oana_9912 a răspuns:

Ar fi bine sa incercati sa va vedeti cat mai des posibil.eu am o rel la 4000 si ceva de km si uite ca rezista.totul tine de voi sa va intelegeti, sa vb deschis, sa nu va mintiti...

| loy a răspuns:

Sati spun sincer cred ca nu, ca si eu sunt an aceeas situatie. Fosta pretena a plecat tot la facultate la distant de 40 de km si ne-am certat foarte rau pe tot feluri si din chesti minuscule

departarea dintre doua persoane duce la
indiferenta, tristete, ura, gelozi etc

E parerea mea u faci cum crezi numa asa am patit si eu

| alexa_5527 explică:

Pai el a venit deja la mine o data si eu ma duc peste o saptamana acasa dar nu stiu daca asta va fi mereu

| Spirocheta a răspuns:

Prietenul meu face facultatea intr'un oras vecin, dar se intoarce in fiecare weekend acasa sa ma vadabig grin Suntem impreuna de aproape doi ani si sincer lucrurile merg excelent. In primul rand trebuie sa aveti incredere unul in celalalt, altfel nu veti face nimic altceva decat sa va certati.