| loredanadanila a întrebat:

Am si eu o intrebare. Sunt cu tipul asta de vreo saptamana. Ne cunoastem cam de o luna- doua, dar inainte eram prieteni. E primul meu iubit si ne-am vazut de curand la un film, doar noi. Nu s-a intamplat nimic, daca intelegeti ce vreau sa spun. Nici nu ne-am tinut de mana! El e mai timid si nu stiu ce sa fac. Faza e ca el mi-a spus ca ma place si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. Ce ar trebui sa fac eu?

Răspuns Câştigător
| matzagyuly a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui tu sa te uiti in ochii lui pentru ca asta ii da incredere si sa il iei tu de mana, iar restul sunt sigura ca va veni de la sine, pana la urma cat de timid poate fii? doar nu musti...

7 răspunsuri:
| NuAmGasitUnNume a răspuns:

Sa-i zici DA sau NU

| loredanadanila explică (pentru NuAmGasitUnNume):

Nu ai inteles intrebarea happy

| anonima3389 a răspuns (pentru NuAmGasitUnNume):

Pai e combinata cu el, daca n-ai inteles.ea intreaba ce sa faca in privinta lui? ca e f timid.

| anonima3389 a răspuns:

Preia u initiativa daca esti mai cu tupeu. daca nu, asteapta sa vina totul de la sine, cu timpul o sa va obisnuiti unu cu altul si va va fi mai usor sa vorbiti sa va tineti de mana etc.

| preacopilapentruvarstaei a răspuns:

Sa preiei tu initiativa!

| KittyKit a răspuns:

Sa faci ce iti spune inima kiss

| alexandru8999 a răspuns:

Fa ce simti! si fa-o cand te simti tu pregatita