| bebenobbel a întrebat:

vag 2 min. Am avut o relatie cu o fata timp de 6 luni. Timp de 6 luni a fost frumos, noi am umblat pe ascuns, motivul ea avea 25 de ani iar eu 18, masa nu era de acord cu noi. Dupa acest timp eu i-am zis ori este alba ori negra, bine inteles ca fata nu a vrut sa mergem mai departe, adica sa afle masa sa fie totul ok. a spus ca ea nu ma vede ca pe barbatul ei, dar ma iubeste. Eu in cateva zile am decis sa plec din tara, ea in ultima zi a aflat si ne-am inpacat. eu nu mai puteam da inapoi deci am plecat. Am ajuns IN Italia, am vb cu ea la tel 3-4 zile, dupa care ea mi-a zis ca am terminato, pe motiv ca toti prieteni mei ii spun ca am zis eu ca o tin de fraiera si mai multe. Credetima ca eu o iubesc enorm de mult si as vrea sa ma impac cu ea ce ziceti se mai merita? Si am uitat sa mentionez ca ea o singura relatie a mai avut pana la mine, a stat cu un baiat timp de 5 ani.
Funda

Răspuns Câştigător
| EdiShadow a răspuns:

Nu stiu ce sa cred, are 25 de ani, o singura relatie? Daca o iubesti omule, tine-te de ea, dar acum depinde si de ea cum e, daca stai mult in strainatate, fetii i se va lua. Asa sunt femeile, nu le place la distanta, si daca da, asta e un caz la un milion. Daca e fata cuminte si chiar te iubeste o sa mearga. Dar ti-am zis, fetele vor experiente noi, placeri noi si se plictisesc repede... BAFTA! vezi ce faci.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu esti singurul care stie daca "se mai merita".
Tu stii cat tii la ea si cat de mult iti lipseste,nu noi.
Ar trebui sa-i spui, totusi, ca sa pui lucrurile la locul lor, ca atat timp cat erai in tara, nu s-au auzit vorbe de genul asta.Acum,multi curajosi se-arata, dar in spatele tau.
Si ma intreb cam ce scop au!
Din ce ne spui, fata e serioasa, o relatie de 5 ani nu-i o joaca.
Asa ca, initial, lamureste lucrurile cu barfele care se aud si cere-i sa ramaneti macar prieteni.
Si, in continuare, actionezi dupa cum iti spune inima.
Mult noroc.

Răspuns utilizator avertizat
| DistrugatorulDeVise a răspuns:

Sfat bun. Distanţa nu face bine, e că şi cum ai încerca să uzi o floare cu Coca Cola. Mergi mai departe, timpul e de partea ta.

| Grinch1 a răspuns:

Parerea mea este: ca relatile la distanta nu au viitor, si masa cred ca este deplasata daca la 25 de ani nu o lasa sa aiba o relatie...