| jean_8738 a întrebat:

am si eu o intrebare, voi cat timp vorbiti cu iubitul/iubita la telefon pe zi, prietena mea ma acuza ca de ce nu o sun ziua sau cand o sun de ce vorbesc numai 5 min si gata, adevarul e ca mie imi place sa vorbesc mai mult fata in fata, la telefon nu prea am ce povestesc cu ea, ea zice ca nu ma implic destul in relatie, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Comportamentul tau este absolut normal. Prietena ta are niste probleme. Asa cum ai spus, telefonul este pentru comunicari scurte si importante, nu pentru discutii interminabile despre nimic. Explica-i asta si cred ca va intelege (fiindca este normal).
Cand eram prieteni, fara a locui impreuna, eu cu sotul meu vorbeam cam o data la 2-3 zile, cate 5-10 minute.

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Asa e si prietenul meu,ca tine!

Primele dati m-a enervat si pe mine asta,dar,dupa ce saracul mi-a explicat de cateva ori,am inteles ca asa cum imi place mie sa vorbesc mult la telefon, tot atat de mult uraste sa faca si el asta!

Deci e simplu, explica-i!

| Ririru a răspuns:

Vorbitul e important.
Explica`i cu frumosul ce ne-ai spus si noua, dar in acelasi timp mai si sun`o. Sun`o sau da`i mesaje din cand in cand.

| NoChanceForUs a răspuns:

Incearca sa ii explici ce ne explici noua acum.

| xoxo13 a răspuns:

Incearca sa gasesti subiecte care sigur nu se termina cu un raspuns scurt gen: da nu poate nu stiu... gaseste un subiect mai lung, care sa dureze ceva mai mult. Spune-i cat de mult o iubesti cat e de speciala, aduti aminte de intamplari frumoase din trecut si spuneile gen, stateam si ma gandeam ce frumos era cand...