| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare.
Voi cum vedeti o relatie dintre o fata si un baiat, diferenta fiind intre ei de aproape 4 ani jumate.
Credeti ca ar merge relatia?

Răspuns Câştigător
| mihaelaanamaria22 a răspuns:

Buna,sa stii ca o relatie nu tine de diferenta de varsta ci de intelegerea dintre cei doi parteneri; daca il iubesti pe cel de langa tine si invers il sustii in ceea ce face sau in ce isi propune, te preocupa starea lui sufleteasca si invers; si inca ceva stiai ca baietii se maturizeaza mai greu decat fetele? Eu cred ca aceasta relatie va merge asa ca bafta!

12 răspunsuri:
| LoveAgain a răspuns:

Orice se poate intampla nu trebuie sa-ti faci sperante ca viata usor te poate lovi cu un bolovan stii cum se spune "atunci cand te astepti mai putin se poate intampla orice"

| consiliera a răspuns:

Depinde unde vreti sa ajungeti...Si care e mai mare. Oricum, dragostea adevarata nu tine cont de varsta.Gandeste-te la rece.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă există înțelegere, sinceritate și interes reciproc de ce să nu meargă?
Dferența nu este mare!
Pa, pa.

| MissD_2144 a răspuns:

Daca baiatul e mai mare decit fata cu 4 ani nu-i nici o problema crede-ma, relatia poate merge perfect. Pentru ca sexul feminin se dezvolta mai rapid decit cel masculin. Iar daca fata e mai mare nu cred ca trebuie sa complesezi pentru ca in dragoste virsta e doar o cifra. Succes!

| MadalinaDidi a răspuns:

Pai intre prietenul meu si mine este o diferenta de 3 ani jumatate.ne certam, ne impacam si totu merge inainte.depinde de voi.de tine, de el.si cel mai mult depinde de sentimentele voastre

| vescan4ever a răspuns:

Da,de ce nu? ce conteaz e sa va iubiti

| LadyD_6724 a răspuns:

Daca sunteti pe aceeasi lungime de unda:da! de ce nu? importanta este increderea care o acordati acestei relatii.intre mine si sotul meu sunt 3 ani diferenta dar asta nu ne-a impiedicat sa trecem obstacolele vietii. daca simti iubire si incredere atunci incearca.in speranta ca ti-am fost de ajutor, numai bine!:*

| MihaelaDart a răspuns:

Conteaza cat cap ai in acea relatie, nu conteaza varsta. Diferenta dintre iubitul meu este de 13 ani, daca exista iubire si intelegere nu au de ce sa se teama.

| xergiu23 a răspuns:

Nu ar fi o problema, dar nu e acelasi lucru 12-16 ani cu 21-25, totusi

| fabiola a răspuns:

Nu este o diferenta mare, dar alte probleme sunt mult mai importante intr-o relatie!

| Anndrada a răspuns:

Hei.:* Diferenta nu e deloc mare! Si daca aveti incredere unul in celalalt cu siguranta va merge!:*

| Alesandraas a răspuns:

Ms tuturor pentru sfaturi.:*