| cary a întrebat:

am si eu o mare problema(daca pot sa ii spun asa)...imi place foarte mult un baiat... l-am cunoscut acum doua saptamana la o pizzerie...este ospatar acolo.prima data cand l-am vazut... m-am uitat la el. el la mine...si cam asta s-a intamplat toata seara, ne-am uitat unul la altul...toata chestia este ca i-am zis unui baiat care il cunoaste ca il plac...si el mi-a spus"baga-te in sema"...cum sa ma bag in seama cu el...nu ma cunoaste...nu stiu nimic despre el...nu vreau sa il sperii sau ceva de genu!

Răspuns Câştigător
| ahaaaaaaa a răspuns:

Pai in primul rand nu apela la intermediari, nu il pune sa vorbeasca cu el in lipsa ta, acestia iti pot pune strambe dacat sa te ajute.Am patit-o de multe ori.In al 2 rand e buna ideea sa mergi mai des acolo dar trebuie sa faci si tu ceva, eu am o prietena, pe care o admir foarte mult, ea gaseste tot timpul fraza potrivita si se baga in seama cu baieti, totul vine de la sine in functie de moment.Mai bine cand mergi pe acolo ia si cunostinta voastra comuna sa va faca cunostiinta! Ce zici de asta? Pupici, sper ca ti-am fost de folos.

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, mergi cat mai des acolo la pzzerie, si intra in vorba cu el, zambeste-i, priveste-l insistent, apoi vei vedea reactia lui, bafta.

| CevaNormal a răspuns:

Hi, nu e o problema deloc, pur si simplu, daca el nu are atat curaj ca sa-ti vorbeasca si doar sa te priveasca, inseamna ca doar flirteaza, cel mai simplu e daca te duci pe acolo, pur si simplu din curiozitate incepi o conversatie ca doar nu e greu, si dupa aia o sa vezi cum mai poti sa actionezi,

| Crs a răspuns:

Du-te mai des la acea pizzerie si sa ai grija ca de fiecare data sa te serveasca el. si la un moment dat trebuie sa schimbati o vorba tongue

| www a răspuns:

Te duci la el, ii spui:
-Buna, vreau o pizza " ". Eu sunt gya [...]
si de aici... te descurci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca va fi sa fie o sa-ti spuna el, nu avea grija, dar pentru asta va trebui sa mergi mai des pe la pizzerie si daca zici ca ai pe cineva care-l cunoaste de ce nu va face respectivul cunostinta? Ar fi mai simplu si, mai frumos decat cu ocolisuri.si nici sa te bagi in sufletul lui cu forat nu poti.asa ca solutia ar fi asta.succes

| dianagirl a răspuns:

Poi vorbeste incet, incetu cu ell si pe urma ajunge la mai multtt pup baftaa

| simpluu a răspuns:

Nu vad nimic complicat, te apropii il privesti direct in okisori, ii zimbesti frumos, si ii intinzi un biletel, cu mesajul -imi pari dagut, vreausa ne cunaostem, si tel. tau))no sa se sperie fii pe pacewinkingmulta bafta!

| iubireaeoiluzie a răspuns:

Pai spune-i baiatului care il cunoaste sa va faca cunostinta...Succes astept sa ne spui ce s-a intamplatbig grin