| NicoClaudita a întrebat:

Am si eu o mica intrebare si vreau un raspuns din care sa inteleg ceva! Deci imi place mult de un baiat de pe facebook, el vine mereu aici la mine la tara ( in fiecare saptamana ) fiindca are bunici aici. L-am vazut odata dar nu l-am vazut foarte bine dar l-am vazut pe facebook si m-am indragostit laughing! El are 18 ani si eu am 15. Eu cred ca nu o sa ma placa pentru ca sunt o pustoaica dar merita sa incerc. Voi ce parere aveti? Cum sa ma comport in preajma lui? Sa il bag in seama? Eu sunt cam timida. Deci ce fac? straight face

Răspuns Câştigător
| MaslinutaAmara a răspuns:

In primul rand, capul sus! Esti o fata frumoasa, enervant de tanara si el un baiat caruia ii acorzi atentie. Pana sa te gandesti la lucruri rele cum ar fi 'nu o sa ma placa pentru sunt o pustoaica' relaxeaza-te nitel. Atitudinea este totul. Vorbeste cu el, imprieteniti-va inainte de toate. Daca vei descoperi ca-ti place si comportamentul lui (nu doar poza de facebook) atunci merita sa te gandesti ca ti-ar putea deveni si mai mult decat amic happy
Gandeste-te la faptul ca nu-l cunosti si degeaba arata bine daca tu nu te-ai simti ok prin preajma lui.happy
Din cate vad esti si o fata educata (ai scris corect gramatical si toate cele), asigura-te ca te merita inainte de toate.happy

| NicoClaudita explică (pentru MaslinutaAmara):

Multumesc! Dar faza e ca nu prea intra nici pe facebook si nu avem cum sa ne cunoastem! sad

| MaslinutaAmara a răspuns (pentru NicoClaudita):

Pff, nu stiu ce sa ma zic. Gandeste-te la el ca fiind tipul dragut de pe facebook si atat. Iti place de el si nu-l cunosti. Trateaza-l ca si cum ar fi o fotografie oarecare cu un tip dragut. Poate ca se va intampla sa ai ocazia sa-l cunosti. N-ai de unde sa stii ce rezerva viitorul. Pana atunci nu te gandi prea mult la el ca sa nu-ti ocupi mintea cu ceva ce nu e foarte important acum. Mai sunt cateva milioane de baieti draguti pe Pamant si o sa-l gasesti si pe cel potrivit pentru tine happy

| NicoClaudita explică (pentru MaslinutaAmara):

Incerc sa fac cum zici tu. Incerc! sad

| MaslinutaAmara a răspuns (pentru NicoClaudita):

Incearca sa zambesti inainte de toate. Viata e prea frumoasa ca tu sa stai trista. Cine stie cine s-ar putea indragosti de zambetul tau happy
Pe bune, te inteleg mai mult decat ai crede. Nu lasa chestiile astea mici sa-ti fure fericirea. Iesi cu fetele pe afara, incearca sa te simti bine cu ceea ce-ti place.

| NicoClaudita explică (pentru MaslinutaAmara):

Multumesc mult pentru sfaturi! Apropo ai funda! Daca e imi dai si mie messul tau sau facebook-ul? In privat, daca vrei! :*

12 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Păi ești mică, nu încerca că n-are rostul. Vorbește cu băieți de seamă cu tine.

| Șurubelniță a răspuns:

Daca nu faceti cunostinta si nu incepei sa vorbiti, slabe sanse sa te placa.
Adica din cate ai scris tu aici, el nici macar nu stie ca existi.
Te cam minti pe tine insuti daca zici ca te-ai indragostit de baiatul asta.
Gandeste-te si tu, doar l-ai vazut, nu ai vorbit deloc cu el, e o simpla atractie fizica. Nu stii cum gandeste, nu stii cum este ca si persoana, poate sa fie un nesimtit sau un baiat la locul lui.
Singura modalitate de a afla asta, este sa te bagi in seama cu el. Dar nu sari direct pe el ca-l iubesti, sa-i faci declaratii de dragoste ca exista mari sanse ca el sa profite de tine.
Sfatul meu pentru tine, este sa incepi sa vorbesti cu el, sa vezi ce fel de om este. Doar atunci poti trage concluzia daca esti sau nu indragostita de el. Pur si simplu discuti normal cu el, ca si cu orice persoana, discutati despre orice subiect, doar asa poti ajunge sa cunosti omul.
Abia dupa ce ajungi si-l cunosti putin mai bine poti sa-i dai de inteles ca-l placi, pana atunci pastreaza distanta.
Asta daca vrei sa ai o relatie serioasa cu el, daca vrei sa ti-o tragi cu el, sari pe el direct, nu te va refuza.

Sper ca ti-am fost de ajutor, o zi buna! happy

| scooby98 a răspuns:

Incearca doar sa intri in vorba cu el sa gasesti chestii in comun si de aici va pleca totul dar sa fii sigura ca vrei sa fii impreuna cu el...big grin

| TimeeaBtrx a răspuns:

Incearca,oricum baietilor mai mari le plac "pustoaicele" cum spune-ai u, plus de asta maturitatea la femei e mult mai dezvoltata si de asta tindem spre a ne alege baieti-barbati mai invarsta, femeile sunt cu 4ani mai destepti fata de varsta lor respectivabig grin deci bafta!

| NicoClaudita explică (pentru TimeeaBtrx):

Astept si alte raspunsuri, daca altele nu-mi plac iti dau funda! Ai un vot de la mine! Multumesc mult!

| Cosmin1122000 a răspuns:

Hey,am vazut intr-o parere ca ai fi prea mica, stai calma, nu esti prea mica.Asta e perioada in care tu trebuie sa iti faci prieten/iubit...Prima data faceti cunostinta.Sa nu iti fie teama pentru ca nu ai de ce. Dupa puteti sa vorbiti despre pasiunile voastre... Dupa puteti sa iesiti la un suc.Cand ati ajuns sa va cunoasteti cicaleste-l, joaca-te cu el etc.Mai intai incearca sa ii fii prietena (Gen CMBFlaughing ), dupa puteti sa avansati.Un lucru : Sa nu te astepti chiar asa de repede la un sarut, doar daca el vreabig grin Dupa totul vine de la sine.Bafta si speram sa ne spui cand vei fi cu el si cand iti va da inelulbig grin. Funda?

| NicoClaudita explică (pentru Cosmin1122000):

laughing. Ok laughing. Din pacate eu cred ca nici macar nu va vorbi cu mine. dar daca voi credeti ca e bine sa incerc, o sa incerc!