| Maria1555 a întrebat:

..am si eu o mica mare problema...Am o relatie destul de lunga cu un baiat, insa. ..am decis intr.un fel sau altul amandoi sa ramanem la stadiul de prieteni buni.din anumite motive..doar ca..nu ma pot purta cu el altfel decat simt,si totul este ca inainte,ca si cum am fi impreuna,intaniri cu fam, rude, acasa la el..la mine, tot..Suntem fideli unul altuia, si notiunea asta de prieteni buni ma ambitioneaza sal iubesc mai mult decat daca am fi impreuna. Ce as putea face sa-l fac sa inteleaga ca nu stricam nimic si nu apar certuri daca putem considera ca suntem impreuna. oricum eu asa cred..pt ca doar prietenie nu poate exista dupa parerea mea intre doi oameni ce se iubesc

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Voi nu stiti sa va purtati in eventualitatea unei relatii si a fost mai simplu sa va declarati doar prieteni. Mai tarziu o sa regretati. Daca nu aveti o relatie nu vad ce rost are fidelitatea. Mai vorbeste cu el pe aceasta tema.

| AriantheLissa a răspuns:

Daca voi doi va iubiti,inseamna si repet inseamna ca doi oameni care se iubesc,nu pot fi doar prieteni. Daca el a considerat ca va certati mult,incercati sa fiti impreuna si sa va purtati ca doi prieteni,dar mai mult decat prieteni. Daca nu merge, e mai bine sa ramaneti niste prieteni foarte apropiati. Daca nu s-a schimbat nimic intre voi, inseamna ca logic, inca sunteti impreuna.[cu sufletul, nu cu vorbe]. Sper sa iti mearga bine cu el! Bye!

| Maria1555 explică (pentru AriantheLissa):

Nu ne certam.din contra mereu suntem unul pentru altul....mereu a zis..ca atunci cand vom fi mari vom putea fi linistiti impreuna..deci ce sa inteleg..de ce acum doar prieteni buni? ...maine nici nu stiu ce sa-i zic..fiind prima zi ca si prietenii buni intre ghilimele..pt ca eu tot consider ca suntem impreuna