| Mysteryossa a întrebat:

am si eu o mica problema...am facut-o cu iubitul meu(neprotejati) si ma venit... dar ma simt putin ciudat. e posibil sa fi ramas? mentionez ca el nu "si-a dat drumul in mine".

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Sfatul meu sincer este să nu te încrezi prea tare în această metodă, din mai multe motive. În primul rând, şi acel lichid dinaintea spermei conţine spermatozoizi, deci reprezintă un potenţial risc de sarcină. În al doilea rând, eşti deschisă la o serie întreagă de boli cu transmitere sexuală.
Acum, nu ştiu ce să spun. Depinde şi în ce perioadă a fertilităţii erai. Dacă te aflai între 10 şi 14 zile după prima zi a menstruaţiei, şansele să fi rămas cresc destul. Dacă erai în oricare altă zi, eşti în regulă.
Succes, şi data viitoare foloseşte prezervativul. Pentru binele tău!

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate veni și peste sarcină, dragă @Anonim69!
Din puctul meu de vedere nu este sarcină, starea de vomă poate fi și de la menstră dar după oprirea ei un test de sarcină este bine venit.
Sănătate.
Pa, pa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Consecinta a excitatiei, la sexul masculin apar si se elimina/preling 2-3 picaturi de lichid prejaculator, care sunt pline de spermatozoizi, incat poti ramane foarte usor gravida!

De boli nu va e frica?! Protejati-va! Fara pardon!

Fa test barza, la 21 de zile de la contactul neprotejat, din urina de dimineata, si eventual il repeti, pentru mai multa siguranta!

| Anonim69 a răspuns:

Daca ti-a venit cum mama dracu sa ramai insarcinata? dooooh

| Mysteryossa explică:

Multumesc pentru rasp dar am scapat de grija.mi-am facut un test si totu e ok.si mi-a venit si luna asta.va multumesc!:*

| Mirela_7378 a răspuns:

Daca nu si-a dat drumul in tine nu ai ramas.

| YouAreTheBest a răspuns:

Let's be fine!

| divacriss89 a răspuns:

Parerea mea este ca nu esti insarcinata, dar te simti ciudat din cauza constiintei, pentru ca stii ca nu te-ai protejat. sfatul meu este sa iti faci totusi un test de sarcina ca sa nu mai ai dubii, iar data viitoare protejeaza-te.