| ONE123456789 a întrebat:

Am si eu o mica problema. E vorba despre un baiat care e coleg cu mine. In vacanta de vara, am mers toate clasele de a 10 a intr-o mica excursie in Londra, vreo 5 zile. In acea excursie, ne-am apropiat destul de mult, pentru ca inainte ne detestam. Prietenul lui cel mai bun s-a cuplat cu prietena mea cea mai buna in Londra si cred ca asta ne-a apropiat. Am inceput sa vorbim mult, ne-am imbratisat, am glumit etc. Si acum vorbim si mereu imi zambeste, uneori imi cauta privirea in ora. Doar ca uneori face misto de mine ca stie ca sunt mai suparacioasa, si ma simt prost. Poate asta provine din faptul ca e o diferenta de varsta destul de mare intre noi. El are 15, eu fac 17 ani, dar il consider oricum destul de matur la varsta asta. Faza e, ca nu mai stiu ce sa cred. Prietenul lui cel mai bun la inceput mi-a zis ca nu ma place, ca place alta fata din scoala, apoi ca eu sunt fata care el place, apoi ca totul a fost doar o gluma, plus ca toata clasa cam a vazut ca ne placem, ca mereu bat apropouri si fac glume pe seama noastra. Am ajuns in stadiul in care chiar ma simt prost sa zic fiecaruia ca nu e nimic intre noi. Eu stiu ca lui nu ii sunt indiferenta. Intrebarea e: Ma place ca ceva mai mult, sau doar ca o simpla amica, colega? Aa, si inca un lucru. In Londra cand l-am intrebat ce fata ii place sau pe care o considera ok, mi-a zis ca pe mine. Deci sunt total confuza. Am nevoie de niste sfaturi. Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| FluturasulVesel a răspuns:

O data ce baiatul ti-a zis ca pe tine te place de ce mai esti confuza? Colegii nu stiu adevarul! Nu te lua dupa ei! Baiatul te place mult! Dupa cum l-ai descris mi se pare un pic timid sa te intrebe daca vrei sa fi cu el! Si tu ar trebui sa-i areti cal placi! Si ati putea spune la clasa cai ceva! Asa nu se vor mai amuza pe seama voastra ca na, sunteti un cuplu! Daca ziceti nu, ei va vor tachina si se vor amuza mult! Sper ca te-am ajutat!

| ONE123456789 explică (pentru FluturasulVesel):

Mi-a spus ca ma place ca fata, colega, ca ne intelegem bine. Cand colegii se amuza, amandoi negam ca ne placem. Cred ca e stanjenitor pentru ambii.

| DozaDeSperanta a răspuns:

Din cele expuse de tine in textul de mai sus, cred ca acest baiat te place si inca te place foarte mult, insa cu siguranta nu stie cum sa iti arate asta!

| ONE123456789 explică (pentru DozaDeSperanta):

Mersi mult de raspuns!

| Chirileanu_Emy_1999 a răspuns:

E simplu, te place. Ajuta-l sa realizeze ca il placi pentru ca el ar putea fi la fel de confuz in legatura cu sentimentele tale. happy

| ONE123456789 explică (pentru Chirileanu_Emy_1999):

Da, cred ca ai dreptate! Mersi mult!