| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy. Am si eu o mica problemahappy.
Eu m-am despartit de prietenul meu si am ramas amicikiss:-x. Si aseara am vorbit cu el pe mess si tot discutand am ajuns la o discutie mai romantica.Era vorba despre dragostehappy. Cat timp am fost cu el nu am facut nimichappy. Si tot vorbeam, am ajuns sa vorbim despre dragoste si despre chestii romanticehappy. Eu sunt virgina desi am 17 ani.Ar trebui sa nu mai fiu la varsta asta? ORicum, tot am vorbit si la un moment dat m-a intrebat daca as vrea sa o fac prima data cu el si am zis ca da pentru ca eu inca il plac si il iubesc. Si l-am intrebat ca de ce ar face-o cu mine, doar pentru ca i-am cere-o si mi-a zis ca ma place inca si sunt draguta. Si m-am bucurat ca mi-a zis asta. Orricum nu stiu ce sa fac. M-a intrebat ca daca as vrea sa incercam sa o facem, doar ca el daca va gasi pe altcineva nu vor mai fii sanse pentru ca nu vrea sa isi bata joc. Oricum, nu stiu ce sa fac, as face si nu as face.As face pentru ca e ceva normal dar nu as face pentru ca as afla mama mea si eu merg in fiecare luna aproape la medic ginecolog si el ma va intreba daca am avut contacti si asa mai departe si mama ar afla. Off ce sa fac? Ajutati-ma. Dati-mi sfaturi:-(. As vrea sa fac cu el doar ca pe urma mi frica ca ma lasa si el va fi cu alta fata si eu am ramas cu buza umflatasad. Ajutati-makiss. Dau fundita celui mai bun raspuns.VA rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Jully_5616 a răspuns:

Iti dau in sfat, asa prieteneste> ai innebunit! de la ani astia nu e bine deoarece vei parea o curva peste ani. el nu se stie poate sa te lase cu cu gura cascata ca parca auzi ca nu i-a placut si stie pe alta care ar fi disponibila si e mult mai buna la pat si chestii. eu zic sa treci peste deoarece o sa-ti para rau. cand te vei marita si barbatul tau va afla ca tiai traso deja s-ar simti de parac el ar continua ce a facut primul. doar sa ne gandim, nu ai nici o certitudine ca o sa-i placa de tine in continuare sau alte fleacuri ce tin de baieti. asa ca de la femeie la femeie eu zic sa-i zici nu. acum poate ti se va parea o aventura dar peste ani vei regreta enorm cai facut-o, nu de mama ta, dar asa in sufletul tau, si te-ai simti si jenata fata de cei din jur. adica curva= umbla din poarta in poarta dupa pul*. eu te sfatuiesc sa nu vei regreta. eu am 22 de ani si inca mai sunt virgiva. sunt cu prietenul meu de la 16 ani, iar anul viitor ne casatorim, si o sa avem timp suficient, nu te grabi, mai stii poate iti mai face vreoun copil, nu te baza pe prezervativ sau anticonceptionale pentru ca nu tin si decat sa avortezi e mare pacat pentru o fata ca tine. sper ca vei medita mult la sfatul meu happy. funda?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce minte de copil aiwinking dacă îți face careva 2 3 complimente și zice că ești frumoasă gata...aiurea...

| Byankaa66 a răspuns:

Vezi? ti-a zis asa pe fata ca vrea doar sa te f***a si apoi pa. Nu o fa cu el ca ai sa regreti, mai bine lasa asta pentru altu care sa te iubeasca si care sa te vrea nu doar ca esti draguta ci pentru ca te iubeste si vrea sa fie doar cu tine.

| DREAMER_5048 a răspuns:

Nu merita sa te irosesti pentru el sincer.cand o s-o faci fa-o cu cineva pe care il iubesti si te iubeste la randul lui.nu conteaza ce varsta ai, conteaza sa fii tu pregatita si sa o faci cu persoana potrivita pentru ca prima experienta iti ramane intiparita si nu merita sa o faci cu cineva care iti spune ca daca isi gaseste pe altcineva iti da cu flit.mai gandeste-te!

| aiamicazapacita a răspuns:

Trebuie sa te gandesti foarte bine.
daca tu simti ca esti pregatita pentru pasu asta si nu iti e frica de consecinte fa`o! Dar din punctul meu de vedere prima oara e bine sa faci sex cu persoana pe care o iubesti si stii ca sentimentul e reciproc.El e baiat. orice inseamna sex e de binehappy nici un baiat nu scapa nimicwinking. Parerea mea Fundita?love struck

| motherfucker a răspuns:

Pai si daca ti-e frica ca o sa te lase dupa aia ce ai de gand sa faci? sa astepti sa dai peste un baiat care o sa o faca cu tine si dupa aia te ia de sotie? Nu prea mai exista asa ceva sa stii si tu. Plus ca daca mergi la ginecolog ce? daca ai niste parinti mai "comunisti" asa din fire... atunci e cam naspa pentru tine dar tot poti sa vorbesti cu doctoru si sa ii spuna ca totu e in regula. Daca nu sunt genul... atunci poti sa le explici lor ca vrei sa iti incepi viata sexuala si poate o sa iti dea ei niste sfaturi. Parerea mea

| scumpika01 a răspuns:

Hey.eu zic ca nu are rost serios acum chiar crezi ca te iubeste? asta zic multi baieti doar pentru sex iar dupa ce trece partida adio iubire laughing serios eu zic categorik NU.nu merita!

| Kytan666 a răspuns:

In legatura cu virginitatea la 17 ani, nu e nici prea devreme nici prea tarziu, poti astepta inca un an ca sa faci pasul daca mama ta e atenta la asta, daca ai parinti pe regimul comunist astepti degeaba ca pana la nunta nu te vor lasa in pace. Daca v-ati despartit sigur exista motive si acele motive vor reveni daca incercati din nou, omul nu se schimba, doar se adapteaza si se adapteaza daca are motive si acele motive trebuie sa fie puternice ca sa treceti peste problemele care v-au facut sa va despartiti. E varsta la care iti fug ochii in toate partile si daca vezi ceva mai interesant. stii continuarea. Sunt sanse foarte mari sa faci pasul cu el si sa te treaca in carnetelul cu victorii si tu sa ramai bocind. Poate fi si un tip ok care intr-adevar vrea o relatie, vrea mai mult dar sincer eu nu prea cred la varsta asta. Pierderea virginitatii e cu du-te-vino. Idealul e s-o faci cu un tip cu experienta, care stie ce face si care va avea grija sa fie totul ok. Sunt multe de luat in considerare la primul contact sexual. Rolul sexului in afara de reproducere este de placere si ca sa ajungi acolo e nevoie de practica, totul se invata, e recomandat ca persoana cu care faci primul pas sa ramana inca o perioada si sa experimentati sa te ajute sa iti cunosti corpul si cum sa te bucuri de sex. peste 80% din persoanele cu care am stat de vorba au fost dezamagite de "prima oara", petreceri, un pic de alcool si a doua zi pareri de rau, vrajite de vorbe frumoase si dupa parasite brusc pe motive stupide. sunt multe scenarii. Trebuie sa te gandesti cum va fi daca afla parintii, si daca intr-adevar vrei sa faci pasul. E intr-adevar nemaipomenit sa te daruiesti persoanei pe care o iubesti, dar aceste valori s-au pierdut demult. Baietii vor sex cat mai mult si fetele vor feti-frumosi. rezultatul este ca baietii au parte de sex si fetele isi dau seama ca au picat la niste vorbe dulci si dupa boceala de rigoare se merge mai departe. Nu pot sa-ti spun ce sa faci, dor tu stii asta, conteaza mai mult sa te simti bine prima oara, ca el sa fie atent si rabdator, sunt mici sansele sa simti placere prima oara, chiar si a 2-a, a 3-a, dureaza putin pana corpul tau va simti placerea actului, dar va veni si placerea. Dupa multe pareri primite de la femei, conteaza mai mult cum a fost decat faptul ca si-a gasit alta, pentru ca si tu iti vei gasi altul mai bun, dar "prima oara" va fi o singura data. Poti si sa iti bagi picioarele sa gasesti unul care vrea si o sa-l gasesti repede, faci pasul fara sa te intereseze prea mult si ai rezolvat problema, dar de multe ori experientele de genu se regreta. Oricum vei face, nu te juca nu focul cand va veni vorba de protectie, nu exista ca stie el cum, ca termina afara, ca fasss, nu exista asa ceva, iar persoanele care contecteaza BTS sunt in crestere de la an la an.

| SociallyDepressed a răspuns:

Nu draguto.Trecutul e trecut,treci peste si vezi-ti de prezent.
Cred ca fostul tau prieten acum se bucura ca are pe cine sa ****.Nu te lasa convinsa doar pentru ca a spus ca "te place" si ca "inca esti draguta".Tu i-ai spus ca il iubesti si inca mai ai sentimente pentru el,prin asta el a gasit o oportunitate, un moment de slabiciune. Vrea sa faca dragoste cu tine si nu e in stare sa-ti spuna ca inca mai tine la tine sau ca inca te iubeste?
Si nu, nu e ceva anormal sa fi virgina la 17 ani.Ma bucur ca te-ai pastrat pana acum.Fa pasul acesta cand te simti tu pregatita nu cand vrea cineva sau nu pentru ca asa fac toti.
Bucura-te de viata.Ai timp si pentru asta.

| anee_8377 a răspuns:

Nu fa stie ca ai mintea mai bleaga si ca esti naiva fara suparare dar sarputea sa regreti daca apoi te lasa stai 3 luni cu el in relatie si apoiwinking baftabig grinfunda?

| anicikacolta a răspuns:

NU! NU! NU! O sa te doara sufletul daca va despartiti dupa... Cand vei avea un prieten stabil, pe care sa il iubesti si sa ai incedere, atunci fa-o! Din experienta - am plans mult dupa ce ne-am despartit, si asta dupa 2 luni...