| Antonia981 a întrebat:

Am si eu o mica problema tongue.El spune ca pana acum nu ii tinea nimeni contul,si ca era diferit pana cand m-a cunoscut pe mine, eu l-am schimbat in bine. Doar ca cica l-am luat prea deodata, ieri cand l-am intrebat cat mai sta afara..De obicei ii pun intrebarea asta sa stiu, si ma deranjeaza doar cand imi spune ca sta pana la o ora anume si intarzie.Adica,daca mi-ar spune ca sta pana la 11, si nu mai mult ar fi ok..Si mi-a spus fix asa :"Mai lasa-ma si pe mine,n-o spun cu rautate. vreau sa-mi tii contul ca e bine sa stiu ca cineva imi poarta de grija, da m-ai luat prea deodata sa-mi spui la ce ora sa intru".Si i-am explicat ca nu ii spun la ce ora sa intre, vreau doar sa -mi spuna cat mai sta.Si nu pot sa zic ca nu m-am suparat cand mi-a spus asta..pentru ca e normal ca atunci cand intru eu seara in casa sa intre si el, zic eu.Dar daca el zice, il mai las.Parerea mea este sa il las sa stea cat vrea si sa nu-l mai intreb,sa vad daca o sa observe vreo diferenta la faptul ca l-am lasat mai liber. Oricum,stresanta nu cred ca sunt,pentru ca doar il intrebam cat mai sta,nu ii dadeam ordine. happy Azi nu l-am intrebat nimic legat de asta,si mi-a si spus ca nu vrea sa fiu asa,sa nu ma mai intereseze,vrea doar sa am incredere in el. Alta problema e ca pana acum stateam doar cu prietenii mei, si acum el vrea sa stam si cu prietenii lui ca n-a mai stat de mult cu ei si ar vrea sa stau si eu, dar el crede ca nu imi place de ei..Nu-i asa,i-am spus, ca de acum o sa stam si cu ei. Sau,de ex,aseara a vorbit cu o prietena de a lui,iar dupa a sters comv sa nu o vad eu poate, adica mi-a ascuns asta si nu mi-a placut si i-am spus sa nu imi mai ascunda lucruri ca nu ma supar daca imi spune adevarul.Voi ce ziceti sa fac?

7 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Poate ca nu trebuie sa-l sufoci atat. Este bine ca are langa el o fata care-i duce grija si-l intreaba cat mai sta, dar trebuie sa nu te urci in capul lui pentru ca se va supara si el dar si tu. Incearca sa te schimbi putin, sa vada ca esti mai lejera, adica ii pui intrebari dar il lasi sa fie si liber in limitele bunului simt.Cat despre acea conversatie, poate nu ar trebui sa iti faci griji ca are ceva de ascuns, poate chiar i-a spus ceva important care doar acest baiat trebuia s-o stie si nu altcineva. Daca vrei sa afli, il intrebi politicos asta iar daca nu vrea sa-ti spuna, trebuie sa-l intelegi. Unele chestii pot fi dezvaluite, altele sa ramana un secret.

| Cristiann25 a răspuns:

Aoleu cu o prietena ca tine mai bine deloc! Ce-i cu treaba aia ca tii se pare normal cand intri tu in casa sa intre si el? Nu-l mai tot zapacii la cap cand intri in casa, cand intri? Intra cand vrea el, daca vrea se duce si la 5 dimineata ca o viata are si nu trebuie sa si-o piarda pentru o fata.Atata timp cat iti arata ca te iubeste trebuie sa ai incredere in el.Nu,nu sunt dur dar esti prea de tot! Lasa-i omului libertatea de care are nevoie, nu-l mai stresa cu intrebari de genul asta ca nu-si au rostul. Daca el a zis ca sta pana la 11 si a stat pana la 5 (un exemplu doar) care-i problema pana la urma nu te culci tu te grija lui? Invata sa apreciezi ceea ce ai pana nu pierzi!

| Antonia981 explică (pentru Cristiann25):

Asa-i..ai si tu dreptate in felul tau. oricum azi, nu l-am mai stresat cu nicio intrebare.si de acum asa o sa fac. happy mersi de sfat da oricum, sta cat vrea atata timp cat are grija ce face si in limitele bunului simt. happy

| Cristiann25 a răspuns (pentru Antonia981):

Ti-am spus nu trebuie sa te superi ca nu ti-am zis cu rautate dar crede-ma ca nu ar vrea niciun baiat ca iubita lui sa-l streseze! Sa-i pese da dar nu sa-l sufoce! Ma bucur ca ai inteles si incerci sa schimbi ceva! Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare dintre noi avem nevoie de intimitate si tu trebuie sa intelegi asta. Daca formati un cuplu,nu inseamna ca trebuie sa fiti legati in lanturi.
Prietenii sunt prietenii,iubita e iubita.
Are nevoie sa stea si cu prietenii si cu tine.
Respecta asta, altfel nu iti va placea ce va urma.
De asemenea, daca vezi ca nu ii place sa il tot intrebi ''mai stai?'', renunta la asta.
Ofera-i libertatea de care are nevoie si ai incredere in el, daca tu crezi ca ti-a demonstrat ce simte pentru tine si ca merita.
In momentul in care iti va mai ascunde conversatii si o va face frecvent, pune-ti un semn mare de intrebare si afla de ce face asta.
Stai linistita.

| lauraroxi a răspuns:

Nu mi se pare ca gresesti, dar ai grija sa nu devii sufocanta! Cred ca intr-o relatie trebuie sa existe sinceritate, comunicare si incredere iar tu incerci sa obtii, castigi aceste 3 lucruri!

| ioana44i a răspuns:

Incearca sa nu il controlezi prea mult pentru ca de la un timp se va satura si nu o sa mai fie totul ca inainte.Incearca sa il lasi si pe el putin liber si punete in locul lui vezi daca tie ti ar placea sa fi asa de controlata