| pitikaaa a întrebat:

Am si eu o mica problema si v-as ruga sa fiti cat se poate de seriosi! Am 12 ani jumate si sunt de aproape un an cu un baiat de 13 ani jumate.Ne intelegem fff bine si il iubesc enorm si el pe mine, doar ca in ultimele zile tot vorbeste despre sex. Spune ca ar vrea sa faca sex cu mine pentru ca ma iubeste fff mult.Si eu nu stiu ce sa faccrying. Va rog nu imi cereti sa ma despart de el pentru ca nu pot.Il iubesc enorm de mult, va rog sfatuiti-ma si nu faceti misto, ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Exista mana dreapta daca intelegi ce vreau sa spun desi ma indoiesc. dar nu face asta! eu am 15 ani jumate si totusi nu e prea bine...

in primul rand ai grija sa fiti protejati.cum faceti rost de prezervativ? ca doar nu se duce el la farmacie sa cumpere:-shee hee

da`i dreptul daca insista sa faca asa ceva cu o alta fata, dar cere`i sa nu`i vezi deloc impreuna nicaieri! spune`i ca faci asta pentru ca tii la el dar nu esti pregatita

:*

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
EXCLUS să începi viața sexuală de la așa vârstă, da?
Păstrează-l ca amic dacă nu te înțelege că viața sexuală nu are timpul ei acum ci undeva în viitor cu maturitate în spate.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu trebuie sa ii ceri asta! Ii spui doar ca nu esti de acord pentru ca esti prea mica si exista riscuri f mari. Daca intr-adevar te iubeste te va intelege si te va astepta; Daca nu iti va da papucii. Iti va fi greu, dar atunci o sa vezi cu adevarat daca te iubeste. Nu cred ca preferi sa accepti de la varsta asta si apoi sa regreti ca ti-a dat cu piciorul. Stai linistita, aceasta nu este o problema! Si ca sa vezi si tu riscurile inceperii vietii sexuale de la varste fragede cauta pe net.Si daca se poate trimite-i si lui site-ul.Asta daca e un baiat care intelege si e cu capul pe umeri. Daca nu, nici macar nu o sa dea click, pentru ca nu il intereseaza de ce ti se va intampla.Bafta!

pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Si ce, ai de gand sa ramai cu el si sa faci sex cu el? Omule ai 12 aniraised eyebrows
Doar nu crezi ca ai sa te mariti cu elwaiting
Cred ca acel ceva de pe umeri se numeste cap si inca functioneaza bine. Mie asa imi place sa cred.Refuza-l.Daca iti incepi viata sexuala de mica vei avea parte de complicatii mai incolo

| Floreenofficial a răspuns:

Nu o fa! spune-i ca il iubesti dar nu o fa! vrei un bebe?straight face

Elianna
| Elianna a răspuns:

Spune-i ca daca face sex cu tine, chiar daca tu esti de acord, este pasibil de puscarie, pentru corupere de minore! Probabil ca nu o sa faca puscarie, pentru ca este si el minor, dar scoala de corectie tot il paste! Asta daca afla parintii tai! Sau orice adult! Rude, profesori, medic! Eu nu stiu cum te poti gandi tu la sex cand nici nu esti dezvoltata complet sexual! Cancerul de col uterin apare tocmai la femeile care au inceput viata sexuala de mici! Nu mai zic de bolile cu transmitere sexuala, SIDA, HIV, VHP, sarcini, etc. Daca tu ajungi cumva la medic cu vreo intrerupere de sarcina, el a vazut puscaria pe interior! Pentru ca medicul anunta politia. Au intrat zilele in sac? El poate sa se satisfaca si singur, ca abia a intrat si el in pubertate! Sau puteti face petting.Cauta pe net ce inseamna asta! Dar spune NU!

| TeoPT a răspuns:

Explica'i ca nu te simti pregatita sa faci sex. daca intr'adevar te iubeste te va intelege si iti va respecta decizia. daca incepe sa faca nervi, da'i papucii. De ce sa stai cu unu doar asa ca sa nu fii singura?

| Pho3nix a răspuns:

Voi nici nu stiti ce-i aia iubire la 12 ani.
E mult prea devreme pentru sex. Mai astepti muult si bine.
Explica-i prietenului tau si daca nu va intelege si va insista, desparte-te de el sau ameninta-l. happy
Repet: E mult prea devreme pentru sex. Aveti timp destul cand veti mai creste

Răspuns utilizator avertizat
| Cretaker a răspuns:

Tu ce crezi, da sau nu?
Daca tot continua, ameninta'l ca te desparti, chiar daca nu vrei.
Adica, el e prima ta iubire si e normal sa fii ranita, daaaaar crede'ma ca o sa-ti treaca si o sa devii probabil o fata de club.

Oh da, vorbesc serios nu fac misto.

| UninspiredName a răspuns:

Pai explicaí ca nu esti pregatita ink sa faci sex cu el. oricum esti prea mica pentru asta.si sa iti explic un lucru daca iubesti pe cineva f mult nu este neaparata nevoie sa faci sex cu el. sper ca tiám fost de ajutor.

| Bebelushaaː a răspuns:

De la 12 ani? straight face O sa ai timp sa faci sex toata viata. De ce sa te grabesti? Parerea mea e sa nu o faci. Acuma tu oricum faci ce crezi. Bafta

| Marry:X a răspuns:

Buna. Draga mea la varsta asta, nu poate fi vorba despre iubire, ci despre pasiune.Esti prea micuta sa iti incepi viata sexuala, pentru ca voi nu stiti sa va protejati si nu cred ca la 13 ani vrei sa fi cu un bebe in brate.Mai bine vorbeste cu mama ta, sau o ruda in care ai incredere.Pa,pa.

| ladygaga a răspuns:

Eu cred ca esti prea mica pentru asta.

Ma rog, in ziua de azi de la varsta asta se incepe cu asa ceva, deci daca vrei sa faci parte din copiii fara viitor, inainte.

Si la 12 ani, nu e iubire, probabil iti place foarte mult de el fizic pentru ca la 12 ani in niciun caz nu e iubire.

| vssmm a răspuns:

Eu am vazut multe fete care shiau inceput viata sexuala devreme(12-13 ani) si deja la 14 ani sunt mari c***e, fac sex cu cine vor. Spune-i ca nu estipregatita, si intreaba-l daca el stie macar ce e ala sex.

| narcisa a răspuns:

Ati incepe viata sexuala de la varsta asta nu este ceva recomandat. pot aparea foarte multe complicatii si eventual o sarcina.incearca sa-i zici prietenului tau ca esti prea mica pentru asa ceva si ca nu te simti pregatita.
eu am 13 ani si nu am de gand sa fac asta chiar daca prietenul meu s-ar pune in genunchi in fata mea.
pentru el sexul este o curiozitate si nu cred ca isi da seama de cat de grava ar fi situatia daca ati face asta.
sfatul meu este sa nu o faci
fundita?

| AlinaFilip99 a răspuns:

La varsta ta nu ar trebui! Se pot intampla multe!

| Skittles19 a răspuns:

Pai eu cred ca nu ar trebui sa o faci. Incearca sa ii explici frumos si cu calm prietenului tau ca amandoi sunteti prea tineri pentru a face acest pas. Daca te iubeste cu adevarat te va intelege, fii sigura de asta. Si si daca ai face-o ai regreta pentru ca atunci cand parintii tai vor afla o vei incurca. Tu faci ce vrei, dar eu te sfatuiesc ca nu e bine. Repet: o sa ai de suferit cand ai tai vor afla. Asa e bine din punctul meu de vedere.

Sper ca ti-am fost de ajutor.
Pa-Pa.
Ai grija de tine.

| crazychick a răspuns:

Daca el te iubeste atat de mult precum spui tu, ar trebui sa inteleaga ca sunteti inca foarte tineri si nu are rost sa incepeti viata sexuala de pe acum. iar daca nu intelege, si te ameninta ca vrea sa va despartiti, e CLAR ca nu te iubeste si vrea doar sa ti-o puna...asa sunt baietii la varsta asta : curiosi si dornici... sfatul meu sincer: nu o face acum pentru ca esti prea tanara, iar daca viitorul tau prieten te va intreba" dar u cand ti-ai inceput viata sexuala" si u ii raspunzi "12 ani", nu va avea o parere DELOC BUNA! sper ca ti-am fost de folos, si multa bafta in continuare!

| madaaxD a răspuns:

Mie una mi se apare o prostie sa faceti asa ceva de la varsta asta.adica esti prea mica nici eu nu sunt mare am 15 ani. dar nici prin cap nu-mi trece s imi incep viata sexuala... daca el vrea neaparat.nu stiu. spune-i ca nu poti si gata. daca te iubeste cu adevarat va incerca sa te inteleaga sper sa faci ceea ce este imi binehappy >:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie una mi se apre o prostie sa faceti asa ceva de la varsta asta.adica esti prea mica nici eu nu sunt mare am 15 ani.dar nici prin cap nu-mi trece s imi incep viata sexuala...daca el vrea neaparat.nu stiu.spunei ca nu poti si gata.daca te iubeste cu adevarat va incerca sa te inteleaga sper sa faci ceea ce este ami binehappy >:d

| AlexandraKnows a răspuns:

Vrei sa fii mamica? nu am nimic impotriva daca tu ai vrea si crezi ca esti destul de matura dar parintii tai o sa te bata de o sa ajungi la spital!