| moftuliki a întrebat:

Buna am si eu o mik intrebare big grin.De la un timp nu mai stiu ke sa cred iubitul mheu imi tot spon lucruri frumoase si ca doar pe mine ma ubbe big grin dar el pe hi5 lasa comm la alte fete si nu stiu ma cam deranjaza, oare comurile pe care le lasa or fi adevarate adica ii zicea lu una ca ea arata parca ar fi miss univers si ma rog mai multe sad eu nu ma simt depasita pentru ca am luat si eu locul trei vara trecuta la un concurs de frumusete, adevarul e ca o data m-am enervat si nu i-am spos ca ma deranjaza comm-urile lui si am lasat si eu la alti comm de genu vaiii ce frumos esti si mai multe. Oare o fake chestia asta sa ma faca pe mine geloasa sau nu stiu. Vreau cat mai multe sfaturi mersi :*

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Esti o fata frumoasa si nu trebuie sa te simti complexata, daca asa zisul tau prieten se mai uita si dupa altele, acest lucru nu pare sa ofere prea multa seriozitate din partea lui.
Arata-te mai indiferenta si vezi cum este afectat, daca relatia voastra se va afla din nou la cote maxime, inseamna ca intr-adevar te iubeste daca nu, lasa-l si vei gasi un alt baiat care sa te iubeasca doar pe tine.
Multa sanatate si mult succes.

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, maiiii... din moment ce e cu tine si ti-a spus ca doar pe tine te iubeste, de ce nu crezi asta? Adica daca lasa niste comm-uri nu inseamna ca gata te insala cu ele sau ca le iubeste, sti cum sunt baietii astiahee hee. Trebuie sa ai incredere in el. E posibil sa vrea sa te faca geloasa dar poate doar lasa asa...nu cred ca ai de ce sa iti faci griji si sa banuiesti nu stiu ce, important e sa va iubiti si sa va intelegeti, sa comunicati cat mai mult si daca chiar te deranjeaza atunci vb cu el si spune-i ce simti, daca te iubeste nu o va mai face, nu confunda lucrurile si nu te certa cu el pentru atat.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Asa e in natura lor sa faca!

| cristi202 a răspuns:

Poate sa fie un pic de gelozie. dar gindeste-te ca si el e ca tine... si tu ai pus commenturi. deci de ce sa ii reprosezi ca el a facut-o? uneori, prin faptele noastre noi decidem limitele relatiei ce o avem. nu poti sa ii ceri ceva ce tu nu faci. ti la el? banuiesc ca da. si cu toate acestea, ai facut alte commenturi. nu te gindesti ca poate si el e la fel - tine la tine, dar ca a facut doar unele commenturi? la urma urmei, sunt doar niste commenturi. eu si sotia mea, ne acordam f multa libertate - consideram gelozia o prostie, pentru ca daca unul ar vrea sa insele, oricum ar face-o fara sa stie celalalt, si noi avem o gluma, ii zic eu uneori ca poate sa raspunda la invitatiile altora, sa mearga cu ei, chiar si sa cineze la vreun restaurant cu ei, dar noaptea sa fie acasa. atit. deci, nu incerca sa il limitezi. accepta ca multe fete sunt frumoase in viata lui, dar ca tu esti "cea mai cea". accepta ca el sa isi traiasca viata, punind limite doar la ceea ce va tine pe voi ca iubiti. inca un pont: daca vrei sa vezi cit de adevarate sunt vorbele lui, si daca tine cu adevarat la tine, testeaza-l. cind ai nevoie de ceva, cere-i sa faca acel lucru. dragostea adevarata se arata prin fapte. daca va face orice pentru tine, te iubeste cu adevarat!

| viatadecacatt a răspuns:

Lafel face si prietenul meu si ieri mi-au venit dracii si i-am spus ca daca sta cu mine, dc mai lasa commuri frumoase la altele, vrea mai multe sau ce? Fac e asta pentru ca baietilor nu le ajunge niciodata o fata, vor mai multe, se uita dupa ele si toate cele.Bine ca si noi fetele mai tragem cu ochiul la baieti, dar nu asa ca ei

| UrăscPăstârnacul a răspuns:

Maaaai big hug Se vede ca il iubestiwinking
Asa sunt toti baietii, crede-ma happy Dar din moment ce ti-a zis ca doar pe tine te iubeste, inseamna ca tine si el la tine. Si da, probabil ca vrea sa te faca si putin geloasa, dar asa e in dragoste :-x

Sper ca te-am ajutat:*

| latexcap93 a răspuns:

Pey daca esti bgaboanda

| franck2222 a răspuns:

Esti cumva geloasa sau asa te deranjeza pe tine chestiile aste ca de obicei baieti se uita la multe fete ce daca iubesc o fata asa isi aleg alesa sa zic si sigur ca incearca in mai multe locuri poate nu esti pentru el.

| RainDrop a răspuns:

Ei bine, sincer, se tineau de bine/in brate?
ei bine, daca el iti face asa tie, fa si tu la altii!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista multe ipoteze, dar tu esti cea care trage concluzia.
Dupa parerea mea, este gagicar, genul de baiat care nu se multumeste cu o fatawinking.

| Selena_9652 a răspuns:

Cateodata magentii se si resping... Daca intelegi ce vreau sa spun