| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelamurire.de ceva vreme m-am despartit de iubitul meu din cauza pr mele cele mai bune[zic eu] pentru ca eu cat timp am fost cu iubitul meu pr mea s-a cam dat la el si vb mereu cu el prin sms si nu vb chestii de scoala sau altceva vorbeau ca si cand erau impreuna.acum eu nu stiu ce sa mai cred pentru ca eu am intrebat-o pe prietena mea daca s-a dat la el si ea mi-a sp ca nu, dar nu o cred.cum pot ca sa ma impac din nou cu el? pentru ca inca il iubesc si tin la el dar cred ca vrea sa fie cu pr mea pentru ca el mi-a sp ca nu ii mai pasa de mine.si inca ceva cum imi pot da seama ca el inca ma iubeste? de ex luni la scoala a venit cu un coleg si ia sp lui[adica iubitului meu] sa declare ca ii place d pr mea dar iubitul meu a zis ca declara ca ma iubeste pe mine.cum vine asta? eu nu mai inteleg nimic.va rog ajutati-maaaaaa!

2 răspunsuri:
| nicol20 a răspuns:

Pe tipa aia sa nu o mai consideri prietena ta o prietena adevarata nu ii fura iubitul sau se da la iubitul prietenei ei.Nu te mai stresa daca el te iubeste pe tine se va intoarce la tine fi calama si timpul le va rezolva pe toate.Bafta

| pinky_2290 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el si sa lamuriti situatia. Sa-i spui ca inca mai ti la el si ca ai vrea sa mai fiti impreuna. Daca spui ca prietena ta s-a dat la iubitul tau, asta nu prea se mai cheama o prietenie. Parerea mea este ca ar trebui sa racesti relatia cu ea. In ceea ce-l priveste pe baiatul respectiv, daca o sa lamuriti situatia si o sa fiti din nou impreuna, ar trebui si sa-i spui faptul ca te deranjeaza ca vorbeste asa mult cu ea prin mesaje lucrurile respective. Daca si el tine vreun pic la tine o sa inteleaga toate lucrurile astea!