| sakura a întrebat:

Am si eu o nelamurire si vreau cateva sfaturi.Acum cateva saptamani am cunoscut un baiat putin dragut dar de treaba si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, dar din cauza unor probleme i-am zis ca intr-o saptamana si ceva o sa fiu cu el.In aceste zile am cunoscut un baiat foarte dragut, de treaba si ne placem reciproc. Ce ziceti, sa fiu cu primul sau cu al 2-lea? Daca cu al 2-lea... ce sa ii zic cu primul? Cateva sfaturi si raspunsuri va rog.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Irmmma a răspuns:

Daca tu il placi pe cel de-al doilea si el te place pe tine sa nu dai inapoi.Fii cu el! NU pierde sansa asta! Ai gresit totusi spunandu-i primului baiat ca vei fi cu el, poate l-ai ranit. Spune-i ca placi pe altcineva dar nu aiputut sa ii spui asta atunci. Poate va intelege! Succes! Dai funda?

6 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

De care iti place mai mult...
fii cu al 2 lea
zii ca nu crezi ca e potrivit pentru tine
si pastreaza rel cu al 2 lea in secret pentru un timp

oriqm u ai fost d vina ca iai promis oarecum.

| anonimaa a răspuns:

Eu zic sa fi cu al doilea dar sti ca tu ai gresit promitandu-i primului ca te vei combina cu el acum trebuie sa te injosesti si sa te duci sa vbesti cu el si sa-i explici ca a intervenit ceva si ca nu mai poti fi cu el doamne in ce **** te-ai bagat dar intr-un fel te inteleg ca si eu ma bag in din astea mereu
uite pe viitor gandeste de 2 ori inainte sa faci asa greseli
sper ca te-am ajutat pup miruna:Xx (fundita?)

| Goofy77 a răspuns:

Problema este simpla la numarul 1 nu trebuie discutie lunga pentru ca nu a fost nimic intre voi deci simplu cu numarul 2 daca va placeti reciproc o viata fericita in continuare

| L a răspuns:

Ramai cu cine crezi ca e mai bine si la care crezi ca ti mai mult.`Alta data nu mai promite anumite lucruri, pentru ca nu sti ce se poate intampla.Succes:*

| CreatzaBắ a răspuns:

Eu zic ca dupa cate ai spus ca iti plc de al 2-lea fi cu elwinking
Si lu primul spune-i ca atunci nu ai avuth curajul sa ii spui ca estiindragostita de alcineva...si mai sp ca daca vrea(si daca vrei si uh bineinteles)puteti sa ramanetzi doar amici.
Ramai cu cel de al 2-lea, nu rata asa ocazie pup:*:* (fundita)?:X

| antonella_7733 a răspuns:

Pai nu ne intreba pe noi cu cine sa fii; adica, alegi pe cine placi mai mult, pe cine te intelege mai bine, pe cel cu care poti vorbi mai multe, cine e mai de incredere, cine pare/este mai sincer (pana la urma asta conteaza cel mai mult)...

scuze se pot gasi, dar cel mai bine este sa spui adevarul...

sper ca te'am ajutat cu raspunsul meuwave