| luci a întrebat:

am si eu o prietena care ii intarzie ciclu 4 zile si inainte de asta am avut un act sexual cu ea proteja.se poate sa ramana gravida? sau macar sa imi spuneti daca e posibil intarzierea cilcului mai mult de 5 zilebig grin.mersi mult de tot:*

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poate fi gravida fiindca nu exista nici o metoda de contraceptie 100% sigura, dar daca ati folosit prezervativ, cel mai sigur e ca are o dereglare. sa-si faca un test de sarcina din urina de dimineata si apoi sa mearga neaparat la ginecolog indiferent de rezultat.

mlm
| mlm a răspuns:

Stai linistit menstra poate sa intarzie si doua saptamani, asta datorita unor dereglari hormonale, daca in acest interval de doua saptamani nu ai vine, atunci ste motiv de ingrijorare, sa-si faca un test de sarcina sau alte chestii, dar deocamdata mai asteptati.Noroc.