| Abcfunny a întrebat:

am si eu o problema acum o luna m-am despartit de prietenul meu deoarece nu era comunicare(el invata nu prea mai avea timp de mess)acum 2 zile a vrut sa ne impacam am acceptat ...toate bune si frumoasa...pana cand el intra pe mess nici macar nu ma baga in seama sta cate o ora si eu tot invizibila raman, l`am mai bagat in seama eu dar pana la coada m`am saturat si eu happy. Ce se intampla va rog ajutati`ma macar cu un sfatsad

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Tot el te poate lamuri, se comporta asa pentru ca stie ca esti posesiva si geloasa sau exista si varianta sa vorbeasca cu tine doar cand vrea sa-si piarda timpul!

| liz23 a răspuns:

Solutia ar fi sa comuni cu el dar sa nu il sufoci. Lasa-l sa te caute, nu te mai supara din orice. Cum te-a cautat sa va impacati asa va face cand vrea sa te vada. Ai rabdare cu el, fa-l sa vorbesca cu tine, sa inteleaga ca ai nevoie sa comunice cat mai mult cu tine dar oferai si spatiul lui, nu il lua pe tot. ca sa poti construi o relatie ai nevoie atat de comunicare cat si de intelegere, rabdare si timpul fiecaruia pentru el.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ai rabdare cu el niciodata intr-o relatie nu trebuie sa fii prea posesiva, nu faci decat sa il indepartezi.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Apoi pentru numele lui Dumnezeu da de ce trebuie comunicare pe mess... mie chiar nu'mi place sa vorbesc cu pe emss ca pot fi interpretate lucrurile gresit...de exemplu apasa cineva pe caps Lock si ai impresia CA ZBIARA LA TINE laughing...Mai bine nu te'ai supara pentru ca a stat o ora pe mess si nu ti'a zis nimic...comunicarea trebuie sa fie atunci cand va vedeti si stati impreuna nu pe mess...mess'ul e o prostie din punctul meu de vedere happy

| dada a răspuns:

E un fel de rugula laughinglaughinglaughing
niciunui baiat nu-i place sa fie sufocat... sa-i stea in fiecare moment paiata pe cap big grin

acum sa nu intelegi gresit. f bine ca l-ai bagat in seama...
oricum daca ti-a cerut sa va impacati... inseamna ca nu prea ii place fara tinewinking

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Poate cum ai spus tu lipsa de comunicare, divergenta de pareri, sau pur si simplu lipsa timpului daca tii la el cu adevarat, asteapta momentul oportun contacteaza-l sisp ce te doare, apoi vezi reactia lui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comunicare pe mess? Lolllllllllllllllllllllllllllllllllllll

| Alin_8783 a răspuns:

Cand ti-am zis eu sa ne impacam laughing))))