| LOVEisLOVE a întrebat:

Buna sad am si eu o problema;(! Am 14 ani jumate de la 12 ani n-am mai crescut absolut nimic si am 1.53 I don't want to see! Ma tem sa nu raman asa! Sunt foarte complexata de chestia asta, am pierdut multe din cauza asta si nu mai vreaucrying dati-mi si mie niste sfaturi! exista ceva medicamente? sau nu stiu sad ca sport chiar n-am timp sa fac, am programul foarte incarcat la scoala si nu am timp crying! Vreau neaparat sa ajung macar la 1.65 crying HELP ME PLISS fundita pentru un raspuns ajutator!sad

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Medic endocrinolog! El îţi va prescrie tratamente hormonale. Asta dacă chiar ai o problemă sau dacă nu cumva eşti într-o perioadă în care fizicul tău stagnează, urmând să crească în perioada următoare.
Oricum, sfatul de bază este să NU iei medicamente sau tratamente aiurea fără să consulţi un MEDIC.
Şi când spun medic, mă refer la cel dintr-un spital şi nu vreun homeopat sau alte fantasmagorii dintr-astea alternative care n-au nicio treabă cu medicina.
Salut.

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Ce acupunctura? daca faci trasnaia asta nu crestioh go on
pai sa iti zic.si eu am 14 ani si de la 12 juma am ramas la 1. 55oh go on
profa de bio a zis ca la fete se inceteaza cresterea de la prima menstruatie, iar la baieti este altfel.
2.conteaza si daca parintii tai sunt inalti amn2 atunci vrei fi si tu inalta.la mine mama :1. 53 si tata. 1. 78 si. sper macar sa fiu intre ei.
3.nu stiu ce sa iti zic. probabil vei ramane asa, probabil nu.
poate o sa mai crestem [-o<
nu mai fi asa complexata.si eu sunt. dar.sigh ce sa-i faci. nu toti suntem la fel

| ofataoarecare_2381 a răspuns:

Nu. ti face griji nu cred ca e ceva grav probabil ai doar tu senzatia ca nu mai cresti si eu cred tot la fel am tot 14 ani si am aproape 1, 60 (in jur de 1, 68 cam asa) o sa cresti corpul se poate dezvolta si pana la 20 de ani nu cred ca e ceva foarte grav ...totusi un sport acolo in weekend nu ar stica o ora sa joci volei happy

| SerbanElyan a răspuns:

Ezista medicamente (cauta pe google) La varsta ta nu e prea bine, dar nici rau.Maimi are 1. 65... deci laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am exact inversul problemei tale am 13 ani si am 1. 85