| Paul_8708 a întrebat:

Buna am si eu o problema. Am 17 ani si nu am avut prietena pana acum. Adevarul e ca sunt si timid si nu prea vb cu fete din cauza asta sad ce as putea sa fac sa nu mai fiu asa timid "rusinos" etc.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu socializezi ești în pierdere!
Pa, pa.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Ar trebui sa vorbesti mai mult cu fetele si sa le faci complimente. Daca ti-e rusine fata in fata, un bun inceput ar fi sa vorbesti cu ele pe mess si pe mobil prin mesaje.
Bafta! >big grin

| Ingerash a răspuns:

Mai paul, cu rusinra mori de foame... Ti sa zis cam ce vroiam eu sa zic, fa-ti curaj si vb cu fetele, ca nu te mananca! Succes

| cryssa a răspuns:

Nu ai gasit inca fata potrivita pentru tine?thinking
sau pur si simplu nu te poti intelege cu nici o fata...
rusinea este ceva normal, dar daca vei gasi fata potrivita vei fi in stare de orice pentru ea si vei trece peste timiditateoh go on
incearca sa stai si u pe langa un grup de fete...alea alea

| Shinen a răspuns:

Buna!
Poate suna ciudat, dar inainte sa vorbesti cu o fata, poti exersa asta singur in oglinda cu persoana ta. Poate asta te va mai incuraja. Poti vorbi mai intai pe messenger cu ea, cateva zile, apoi ii poti propune sa va intalniti. Inainte de intalnire, poti incerca faza cu oglinda.
Sper ca te-am ajutat.
Succes!

Pa, pa.

| Creolina a răspuns:

Add : smeu.larisa

laughing N`o sa mai fii rusinoswinking

| bebitzuluy a răspuns:

Sa iti faci curaj si sa vorbesti cu fata care iti place oricat de frica ti-ar fi! Bafta

| Iullyka_7527 a răspuns:

Gaseste o fata care sa-ti placa. ia`ti inima`n dinti si vb cu ea. pe mess cel putin. Si daca si ei ii place de tine va fi totul binelove struck.Succes.

| Scriiitoare a răspuns:

Pai ar trebui sa nu mai fi asa de complexat si sa incerci sa treci peste perioada asta.incearca sa iti faci multi prieteni, sa vorbesti mutl, sa cunosti persoane noi si poate asa vei cunoaste si o fata, baftaaatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea ceva tare si apoi vezi ce curaj prinzi de zici ca nu esti tu, iti spun din propria experienta, nu trebuie sa faci asa tot timpul numa cateva ori pana te schimbi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesi prin cluburi, cu prietenii si incerca sa cunosti mai multe fete. vb cu fete pe chat sa exersezi ce sa intrebi fetele cand le vezi in fata ta si sa nu te rusinezi succes!

| madalinadragan a răspuns:

Buna Paul.Am si eu tot 17 ani. Sfatul meu: incearca sa gasesti o fata care sa te completeze...sa aveti preocupari comune si sa nu fie o destrabalata. Din cate imi dau eu seama pari a fi sensibil deci formeaza-ti politica.Ar trebui sa judeci dupa gandire. pupici si sper sa-ti fie de folos

| madalinadragan a răspuns:

Si cand socializezi esti luat de prost oh go on... sfatul cu cluburile e asa la plictiseala...nu vedeti cate se intampla? Stai Paul linistit ca totul va veni de la sinehappy