| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema....am 19 ani si ejaculez prea repede cateodata dupa 1 2 minute alta data dupa 4 5 ma puteti ajuta cu niste sfaturi cum sa ma controlez sau niste exercitii orice.Multumesc

3 răspunsuri:
| Ahb a răspuns:

. Nu te grabi…. pastreza-ti ritmul tau interior……joaca-te cu ea …. daca te grabesti ai pierdut ….
2. Respira regulat …..respira adanc si regulat din abdomen (asta te ajuta si ca sa ti scoale si ca sa te echilibrezi )
3. Pastreaza controlul rational asupra ta si a corpului tau …nu te lasa prada total dorintei…. deci ramai lucid
4. Daca nu te simti ok cu tine nu o lasa pe ea sa se frece de tine sau alte lucruri care te-ar putea duce la ejaculare …pentru ca ea nu o sa te ierte ….
5. Trebuie sa iti dai seama ca este ff important sa nu ejaculezi (nu inca)
6. Relaxeaza-te …. nu trebuie neparat sa o **** …. daca te gandesti ca TREBUIE …o sa vezi ca te inhibi ……
7. Daca ai intrat in ea nu te grabi deloc…. nu o lasa sa se miste cum vrea ea (nu la inceput)…asta o sa te faca sa pierzi controlul ….
8. Daca simti ca nu mai poti te retragi usor din ea …DAR FARA SA IESI…..pana la 1-2 cm …. si ramai nemiscat cat este nevoie …. daca simti ca nu te poti abtine totusi iesi din ea de tot(desi nu e indicat)…si ocupa-te de sanii ei sa zicem pana cand simti ca ti-a mai trecut ….
9. ATENTIE!-respiratia e foarte importanta. nu uita sa respiri regulat si profund…. nu iti tine respiratia niciodata ……
PATRUNDERE=EXPIRATIE
RETRAGERE=INSPIRATIE
Cand simti ca nu mai poti sa te controlezi te retragi usor si cand incepi iar le inversezi
10. Schimba pozitia corpului…muta centrul de greutate …relaxeaza muschii spatelui si ai picioarelor si incordeaza planseul pelvian de cateva ori
11. Nu te mai gandi la ea …foarteaza-ti mintea sa se gandeasca la meciul de fotbal de aseara sau la cea mai urata femeie de pe pamant ….
12. Educa-ti femeia sa se opreasca cand tu zici stop….
13. Expiri aerul complet din plamani…..sugi un pic burta ca si cum ai trage aer in piept dar fara sa tragi aer …. si incordezi cat poti de tare musculatura de la baza trunchiului maxilarul si pumnii…..si sa nu uitam si muschii fesieri..care trebuiesc contractati si relaxati succesiv de cateva ori ….
14. Strange cat poti din dinti si preseaza dosul limbii in cerul gurii cat poti de tare pana auzi un vibratie (asta te ajuta ca semnalul transmis de muschi creierului sa se intrerupa si astfel orgasmul nu va mai avea loc) si in acelasi timp contracteaza puternic fesele……
15. Daca faci asta timp de 15 minute o sa vezi ca momentul critic trece si poti sa o arzi de ii sar ochii din cap…. nu uita insa sa te opresti cand simti ca iti vine…. si mai ales controleaza-te neaparat indiferent ca ea si-a pierdut controlul si te trage inconstient …daca simti ca iti vine opreste-te…….

| deeea28 a răspuns:

In general ejacularea precoce eu stiu ca vine din masturbare multa si prost facuta. Si acolo probabil te grabesti sa termini repede, asa ca incearca tot de acolo cum sa intarzii momentul. Nu sunt specialista, mai ales ca sunt fata, dar iti dau cel mai bun sfat pe care-l am si-l stiu big grin

| answer a răspuns:

Cauta pe internet despre exercitiile Kiegel, fa-le, e simplu si mai incet cu masturbarea. Incearca sa scapi de chestia asta. Si mai cred ca tu si fumezi. E una din cauzele ejacularii precoce, chiar daca sun t destul de rare cauzele cand fumatul afecteaza erectia prelungita.