| Anonima26566666 a întrebat:

Am si eu o problema.Am terminat acum liceul si din toamna o sa ma angajez si o sa merg si la facultate in acelasi timp.Am obtinut o medie mare la bacalaureat si acum as vrea si eu ca oricare sa am o relatie.Am cunoscut anul trecut un baiat de la mine din sat pe care parintii mei il stiu de cand era mic si la inceput au fost de acord cu el insa apoi din cauza unora au inceput sa imi interzica sa mai vorbesc cu el pe motiv ca nu e de mine ca nu are bani multi si functie.Insa pot spune ca e un baiat simplu dar cu un suflet bun si se vede ca tine cu adevarat la mine.Am rupt legatura atunci cu el pentru ca fratele mai mic incepuse sa ma urmareasca si sa ma bata daca mai ii raspundeam la vreun mesaj.De cateva saptamani am mai inceput din nou sa vorbesc cu baiatul acela pentru ca nici eu nu am putut sa il uit nici el.M-a sustinut cand am avut nevoie intotdeauna,a mers cu mine la doctor cand eram bolnava,se supara daca nu mancam si ma punea mereu sa las tot sa invat, pe mami mereu cand era bolnava o incuraja.Dar ai mei nu vor sa il accepte ca nu are multi bani.Am incercat sa le explic si imi zic categoric nu,mami ca o imbolnavesc.Dar nu vad cu ce as imbolnavi-o ca nu i-am mintit,nu am comentat in fata lor,la scoala nu am avut niciodata probleme, chiar am castigat de doua ori locul 1 si 3 la o olimpiada pe tara, acum am terminat clasa a 12-a cu 10.Va rog vreau un sfat cum as putea sa ii conving pentru ca nu vreau nici ca el sa sufere pentru ca tine foarte mult la mine.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Astaeparereamea a răspuns:

Eu as continua relatia cu baiatul pe care il plac pentru o perioada fara ca parintii sa stie, dupa un an doi cand ai sa le spui despre relatia voastra nu au ce mai zice. Le explici ca nu iti trebuie averea lor si ca puteti sa va purtati singuri de grija, la inceput o sa fie mai greu dar unde dragoste este si Dumnezeu da noroc

21 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Mută-te cu el. Vorbiţi serios despre asta, vezi ce intenţii are. Dacă el are gânduri serioase, nu se mai poate amesteca nimeni.

| Anonima26566666 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Pai el vrea o relație serioasă

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru Anonima26566666):

Atunci,nu văd să apară probleme.

| shadow72 a răspuns:

Daca mergi la facultate scapi de mamiiii....si te rog sa imi spui si mie cum mama dracului ai terminat cu 10 daca tu nu stii sa folosesti virgula?!?!?!
si nu e asa usor sa duci si facultate si munca... bine acum depinde la ce facultate mergi

| Astaeparereamea a răspuns:

Mare greseala face mamii, in afara de baiatul respectiv ai mai cunoscut alt baiat, ai mai avut vreo relatie?

| Anonima26566666 explică (pentru Astaeparereamea):

Da am mai avut o relatie cu un baiat al carui tata e prieten cu ea si are bani.Cu el am stat ca m-a obligat ea.Ma obliga sa ies cu el la discoteca desi nu imi doream.Acel baiat ma punea sa imi schimb stilul de a ma imbraca, sa ma imbrac,, mai provocator``, sa las cartea, sa imi schimb stilu de viata.Plus ca imi reprosa orice, chiar si faptul ca vorbeam orice cu mami.Chiar a si jignit-o intr-un mesaj pe care ea l-a vazut.Dar cu toate astea il acceptau si mult timp dupa ce eu m-am despartit de el ma obligau sa ma impac cu el.Dar eu nu am mai acceptat pentru ca nu voiam sa ma schimb

| Anonima26566666 explică (pentru Astaeparereamea):

Acel baiat era un vagabond si umbla numai prin baruri si fuma.In schimb baiatul asta si-a luat masina pe bani munciti de el si acum isi ia apartament.Dar munceste din greu si nu are apucaturi ca celalalt.

| Anonima26566666 explică (pentru Astaeparereamea):

Iar acum i-a bagat bunica in cap un politist caruia ii place de mine si ma obliga sa ies cu ala.Dar nu vreau

| Anonima26566666 explică (pentru Astaeparereamea):

Ea imi spune ca o cearta tati dar nu cred ca e asa.As vrea sa deschid o discutie cu amandoi si sa le explic dar nu stiu cum sa le zic

| Astaeparereamea a răspuns (pentru Anonima26566666):

Lasa pe mama si pe bunica, ce le-as mai lua la intrebari ca ce si cum despre ale lor tinereti, awwwwoileu :)) In locul tau as face o sedinta cu parintii si le-as spune verde-n fata, bai acestia! are omul masina, casa, ce mai vreti mai? Credeti ce vreti dar pe mine nu ma puteti obliga, sunt majora si imi cunosc drepturile. Auzi la bunica'ta, politist, pai se stie ca in peste 90 de cazuri astia au mai multe relatii extraconjugale si sunt foarte duri cu cei din familie

| Astaeparereamea a răspuns (pentru Anonima26566666):

Mai bine i-al la intrebari pe tati, in separat. Mai tatal meu scump si drag, ati vazut ca pana acum v-am ascultat, n-am iesit din cuvantul vostru, de ce vrei sa-mi strici tineretea, poate chiar si viata?

| Anonima26566666 explică (pentru Astaeparereamea):

Crezi ca aș avea vreo sansa daca as discuta cu amândoi?

| Astaeparereamea a răspuns (pentru Anonima26566666):

Eu stiu ca tatii sunt mai afectivi cu fetele, asa ca ar fi mai bine sa discuti cu el primul, eu sus m-am referit la perioada aceea de doi ani in care sa nu stie nimic de relatia voastra, dar nu stiu de ce grabesti lucrurile?

| Anonima26566666 explică (pentru Astaeparereamea):

Pai apoi mama sunt sigură ca nu ar mai vorbi cu mine

| Astaeparereamea a răspuns (pentru Anonima26566666):

Las' a-i trece, nu doar ea se poate imbolnavi, tu sigur esti majora? La cat de teama iti este de mama dai impresia ca ai vreo 15-16 ani

| Anonima26566666 explică (pentru Astaeparereamea):

Da sunt majora

| Anonima26566666 explică (pentru Astaeparereamea):

Daca ea imi zice mereu ca se imbolnaveste din cauza mea ca nu mai poate dormi noaptea

| Astaeparereamea a răspuns (pentru Anonima26566666):

Nu ai iau apararea dar mai ca toti parintii care au fete, in general cei de moda veche, stau cu frica'n san ca fata lor sa nu pateasca ceva din cauza unui baiat. Stim ca s-au intamplate destule cazuri in care baiatul a lasat fata dupa ce a facut sex cu ea, dar sa-ti impuna cu cine sa-ti incepi o relatie este o mare greseala. Tu nu-i poti zicce ca si tu te poti imbolnavi, ca si tu la randul tau ai suflet? Am avut si eu o matusa care ori de cate ori ai displacea cate ceva se facea ca lesina laughing pana i-am zis lui unchiul meu sa toarne o galeata de apa pe ea cand o sa mai lesine, si asa a facut numai ca era in ajunul Craciunului si a dat tusica intr-o raceala de s-a jurat ca n-are sa mai lesine toata viata ei iarna rolling on the floor Am vazut ca esti suparata si am vrut sa-ti mai aduc aminte de zambet, deci toti putem sa ne imbolnavim a toti avem suflet si suferim
'

| Anonima26566666 explică (pentru Astaeparereamea):

Ea zice ca se imbolnaveste ca nu vreau eu sa ies cu politistul

| Astaeparereamea a răspuns (pentru Anonima26566666):

Nimeni nu are dreptul sa te oblige la dragoste cu forta, as mai conversa dar am ceva treburi de rezolvat, sa-ti intre bine in cap, nimeni nu are drepturi sa ia hotarari in locul tau! wave wave

| Astaeparereamea a răspuns (pentru Anonima26566666):

Eu as continua relatia cu baiatul pe care il plac pentru o perioada fara ca parintii sa stie, dupa un an doi cand ai sa le spui despre relatia voastra nu au ce mai zice. Le explici ca nu iti trebuie averea lor si ca puteti sa va purtati singuri de grija, la inceput o sa fie mai greu dar unde dragoste este si Dumnezeu da noroc

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

Spune-i mamei tale ca fericirea ta conteaza, si banii nu aduc fericirea. Spune-i ca pe viitor o sa se angajeze el undeva, daca nu prefa-te si tu bolnava de suparare, pune-te 3 zile in pat si zi ca te ia cu ameteala, cu dureri de inima laughing Spune-i ca daca nu te lasa sa continui relatia ta cu acel baiat mori de suparare big grin