| julia_2451 a întrebat:

am si eu o problema.de cateva zile simt o durere in zona ovarelor (si picioarele m dor dar nu stiu daca au exact vreo legatura) si am o scurgere abundenta d culoare alb-verzuie, f urat mirositoare.contactul sexual este f dureros asa ca am renuntat pana c aflu rezultatul medicului.am citit p net despre asta si cred ca este vb despre o bcterie, dar nicaieri nu am gasit ca si simptom specific durerea abdominala cat si cea de la actul sexuala.si p mine nu m doare/ustura atunci cand urinez.ma voi duce la ginecolog, cu siguranta, dar vroiam sa va intreb p voi c credeti ca este?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie luata pe cale sexuala, fie o bacterie, fie un parazit, fie o ciuperca. Durerea abdominala apare numai in formele grave, avansate ale acestor infectii, nu este trecuta in mod obisnuit printre simptome fiindca femeile se duc la ginecolog imediat cum apare secretia modificata si nu ajung la dureri abdominale.

| alecssandra a răspuns:

Ai candida. am avut si eu si [nu va speriati] am facut spalaturi vaginale cu apa si otet de mere si miere [1 data la 2 zile]. In acest timp am renuntat sa fac sex si nu am aluat absolut nicio pastila, asbolut nimic, dar am baut mult ceai de menta si amluat vitamina C. Ma spalam cu apa calduta de 3 ori pe zi, schimbam lenjeria de 3 ori pe zi si era din bumbac, purtam haine largute, confortabile si ma dadeam cu crema de galbenele in fiecare seara inainte de culcare. In 10 zile m-am pus pe picioare. Eu fac fff des candidoza de la antibiotice [le-am luat dupa ureche si aproape lunar ma confrunt cu asa ceva, e foarte foarte foarte nasol]. Ah. oricat de mult te jeneaza, incearca sa nu te scarpini, nu folosi sapunuri, geluri intime. Totul cat mai natural...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca mai de graba mergi la un ginecolog, degeaba ne dam cu parerea caci nu suntem specialisti!