| LadyChill a întrebat:

Am si eu o problemasad. De dimineata, ma dor sanii ingrozitor de tare, abia pot sa respir, sunt ingrijorata. Nu stiu din ce cauza a aparut aceasta durere. Ma poate ajuta cineva? :-s Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am dureri de sani, uneori ingrozitoare. mama mi-a explicat ca sanii te pot durea atunci cand trebuie sa-ti vina ciclul sau chiar in perioada aceasta; aici te poate durea si spatele. te mai dor atunci cand e perioada lor de crestere si daca esti adolescenta asta este adevarata explicatie. nu trebuie sa te sperii, daca atingi si vezi ca sunt doar tari e totul in regula; problema e daca simti duluri. eu am avut duluri si m-am dus la doctor, mi-a dat o solutie si am scapat de ei; erau chisturi care in timp puteau provoca cancer. in orice caz stai linistita, mai mult ca sigur e perioada lor de crestere. sper ca te-am ajutat si sper sa-ti treaca cat mai repede durerile, stiu cum esad daca persista mai mult de o luna (ultima data pe mine m-au durut 3 saptamani, dar s-au marit, pentru ca am schimbat masura la sutien), consulta un medic. multa bafta!

| LadyChill explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru raspuns! M-am linistit!

17 răspunsuri:
| denylov3 a răspuns:

E normal sa te doara. te maturizezi

| DenisIonut01 a răspuns:

Da vino sa ai masez laughing glumeam! du-te la un specialist big grin

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Nu am multe cunostine in domeniu medical, dar cred ca este un proces de dezvoltare a corpului tau. Maturitatea.

Răspuns utilizator avertizat
| Against a răspuns:

Mergi la doctor.Ar puta fi ceva grav.

| allison20 a răspuns:

Si pe mine ma dor sanii de mai bine de 2 luni sad uneori ma deranjeaza chiar si sutienul. Tu ai luat ceva medicamente?

| LadyChill explică (pentru allison20):

Nu am luat nimic, de dimineata au inceput sa ma doara. Tu ai luat sau iei ceva medicamente?

| allison20 a răspuns (pentru LadyChill):

Nu am luat nimic, insa maine ma duc la doctor sa-mi spuna care-i cauza si poate imi da si ceva tratament. Mai tinem legatura :*

| LadyChill explică (pentru allison20):

Mi-a trecut durerea aceea:X. Tu cum esti? :*

| allison20 a răspuns (pentru LadyChill):

Ma bucur pentru tine :* pe mine ma mai dor sad dar am fost la doctor si mi-a dat niste calmante. zice ca ma dor fiindca cresc big grin

| Terminatorul2 a răspuns:

In mod normal asta e semn ca corpul tau se dezvolta dar daca zici ca nu poti respira asta e un semn cancerigen. Mai bine du-te la doctor ca se fi sigura

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Sincer, esti in acel proces de dezvoltare, e ceva normal, dar nu e normal sa nu poti respira, mai bine ar fi sa mergi la un control, niciodata nu strica

| DOARoVIATA a răspuns:

Sunt in crestere, ori et pe stop
p.s: esti buna de ftutsmug

| LadyChill explică:

Mi-ai raspunshappy. Multumesc mult!

| DoArDeDe a răspuns:

Poate iti cresc sau ar fi bine sa consulti un medic de familie deoarece ar putea fi o problema canceroasa.

| Larry_LaLa_1985 a răspuns:

Sani sunt in crestere! big grin happy