| Elena_6323 a întrebat:

Buna!
am si eu o problema.big grinsunt cu un baiat de 11 luni si eu am mai avut niste discutii si chiar aprinse cu el despre sex. inainte ii spuneam ca imi este frica sa nu afle parintii iar el incepea sa se certe cu mine spunandu-mi ca atunci cand se va intampla nu va mai trebui sa ma gandesc la parinti pentru ca fosta lui prietena nu sa mai gandit ...de fiecare data aducea vb de ea cand vb de sex. pana cand i-am spus sa nu mai aduca vb despre asta pentru ca nu imi convine si mi-a dat impresia ca ar vrea sa fiu ca fosta lui adica mai indrazneata etc.in fine a trecut asta. dupa un timp iar a inceput sa vb despre sex eu taceam si ascultam in telefon si nu spuneam nimic pentru ca nu vroiam sa-i dau sperante si el a observat lucrul asta si m-a intrebat daca s-a intamplat ceva iar eu ziceam ca nu si il aprobam. a trecut o luna si sambata trecuta imi sp pe mess ca prima data va durea si ma lua cu chesti din astea si i-am sp ca va trebui sa ne protejam si face ca nu nu va trebui prima data ca o luoam si noi pas cu pas...acum nu mai stiu ce sa fac e f incurcata treaba si nu stiu cum s-o rezolv dar eu il iubesc f mult si nu vreau sa-l fac sa sufere din niciun motiv si in plus ma iubeste si el pentru ca mia aratat de multe ori lucrul asta! ajutati-ma va rog cu niste sfaturi si suze ca am scris atatsadcrying

Răspuns Câştigător
| LauraLl a răspuns:

Ohhhh...grea problema.sigh parerea mea este ca nu ar trebui sa te """" cu el doar pentru ca vrea, pentru ca vb aia. daca te iubeste o sa astepte.Crezi ca dupa ce o faceti nu o sa te lase?! Adica nu stiu, chiar crezi ca el este singurul? este o faza proasta ca sa o faci cu el crezand ca nu te va lsa, mai ales ca la varsta lui il taie si pe el ca nah.in plus tu trebuie sa iti doresti nu sa iti ceara el, LOL.mai ales ca poti sa ramai insarcinata,si nu cred ca vrei sa te ia lumea de curva
deci pana la urma,eu nu as face'o,baieti sunt multi si iti zic eu ca nu o sa sufere, dar daca o sa te lase o sa vezi ca doar sex voia, vezi ce faci si mai sp odata.nu merita! fundita? big grin

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe "domnul" nu-l interesează decât sexul?
Dacă te iubește și te respectă nu te-ar mai stresa cu asta, dragostea fizică vine pe parcurs, nu se cere!
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Pana la urma vei ceda insistentelor lui, apoi iti va parea rau sau oricum te vei simti cumva, te vei schimba, el va zice ca te-ai schimbat, ca te-ai racit fata de el sau nu il mai iubesti la fel, relatia voastra se va deteriora si va veti desparti. Nu este neaparat ca el sa fie un 'fluturas', dar o relatie cand ajunge la punctul asta se loveste parca de un zid. In special cand unul din parteneri este virgin (de mai multe ori cand este fata virgina), o relatie ia sfarsit din cauza aceasta, as zice ca 90% din relatiile in care fata a fost virgina si 70% din relatiile in care baiatul a fost iau sfarsit in mod direct datorita acestui lucru.
Sper ca ti-am dat de gandit, la fel ca si ceilalti.
Si in al doilea rand, peste ce 'soi' de om ai dat, sa faca asta neprotejat, pentru mine este clar ca este un tip egoist, ca nu se teme de siguranta ta, ca doara poti face avort...
La inceputul vietii sexuale fata este cel mai vulnerabila, riscul de a ramane insarcinata este cel mai mare atunci, cate fete au patit asta si apoi si-au distrus viata nu stii.
Vrei sa iti incepi viata asa?
Domnul fie cu tine.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu face sex doar de frica sa nu te paraseasca. Crede-ma ca vei gasi alti baieti mult mai buni si care vor sti sa te astepte oricat va fi nevoie daca el nu vrea. Fa-o doar atunci cand crezi ca esti pregatita pentru ca daca faci sex doar ca sa fi la moda crede-ma ca mai tarziu vei regreta. stai de vorba cu el si explica-i ca nu esti pregatita. Daca te iubeste va intelege, daca nu si insista in continuare da-i viteza, baieti sunt destui.

| maryngeorge a răspuns:

Pai fiecare persoana este diferita una mai indrazneata alta mai timida nu suntem la fel, si despre sex, o relatie nu se bazeaza doar pe sex spune-mi si tu ca nu esti pregatita sa faci pasul acesta si poate intelege, ca vrei sa mai astepti si daca te va iubi intr-adevar te va asculta si va sta cu tine si fara sex, sigur odata si odata se va intampla dar na spune-i sa mai astepte de ce se grabeste asa nu se termina lumea

| xCapsunica a răspuns:

Sigur nu te merita! El crede ca ii se cuvine sa ii te daruiesti cand vrea el si la orice ora, ei bine Elena nu este singurul baiat din lume si sunt multi altii mult mai de treaba si care pot sa te iubesca mult mai mult decat face respectivul tau prieten. Daca iti cere asta inseamna ca DOAR asta isi doreste de la tine, nu-l intereseaza ca tu il iubesti ca nebuna, el vrea doar sex si dovedeste asta prin insistenta lui. Iti cere sa risti mult mai mult decat este nevoie, dar el de ce nu risca? El de ce nu te asteapta daca te iubeste? Oricum in general, doi oameni care se iubesc cu adevarat nu planuiesc atunci cand vor sa faca sex, totul vine de la sine, si deja se numeste dragoste. Gandeste-te la consecinte! Faza cu "o luam pas cu pas" dovedeste ca este intr-adevar un adevarat PORC! Nu cred ca exista un barbat care sa fie suficient de experimentat ( cu exeptia celor de joaca in filme porno) incat sa nu ejacueze in tine, iti spun nu este nevoie de un kilogram de sperma pentru a ramane gravida, chiar si 1 singur spermatozoid (care este mic, foarte mic) te poate lasa gravida! Lui oricum nu-i va pasa, ca doar tu ce nu poti face avort?! Asa de usor considera el ca este, sa faci un avort, sa fii criminal ca iti omori care chiar daca nu crezi sau nu copilul tau, sa ai constiinta incarcata toata viata ca ai omorat ceva din tine, si exista si foarte mari riscuri daca faci avort la o varsta frageda, poti sa numai ai copii toata viata, care cred eu este o pedeapsa cumplita pentru ca un copil este o binecuvantare, insa daca-l faci cu persoana iubita, daca il faci din dragoste, si la varsta potrivita!
PARASESTE-L PE NAROD! NU TE MERITA! NUMAI FACE SACRIFICII PENTRU UN PORC CA EL!

| bebemikutzz a răspuns:

U zici ca t iubeste si ca ti` aratat asta de multe ori... poate ca ai dreptate.insa din felul in care pune problema cu sexul nu prea demonstreaza asta...dk chiar te`ar iubii ar astepta si el.dar na mai tine si de varsta ca odata ce si-a inceput viata sexuala ii e cam greu sa astepte.si mai ales ca deja a asteptat 11 lunihappy.

dar daca u nu mai erai virgina mai ziceam.sa o faceti...insa in kazu de fata.cel mai bine ar fi sa nu cedezii.

nu uita ca momentul asta trebuie sa fie special deoarece e unic.si nu trebuie sa il irosesti pentru unul care nu merita. nu styy ce iti ofera viata si cel mai bine ar fi sa nu o faci deoarece apoi poti regreta.

si in plus dk u nu simti ca esti pregatita si ca nu iti doresti sa faci acest pas.Nu o face! o relatie este formata din 2 pers care trebuie sa fie de acord cu deciziiile p care le iau si sa isi doreasca ambii acel lucru. daca nu. practic nu are rost

| Zoya333 a răspuns:

Nu face nimic cu el happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copil! Asta esti, un copil cu care te joci cum vrei tu.
Daca nu vrei de ce naiba iei si posibilitatea sexului in calcul?
Si hai sa te anunt ca nici el nu e mai breaz, sa o faceti neprotejati? Inseamna ca nu e constient ca poate sa ajunga la racoarewinking.
Apropo sti ca sunt sanse sa ramai insarcinata daca o faci neprotejat nu? In timpul sexului el se excita si elimina spermatozoizi, frumos nu? Chiar daca el zice ca nu isi da drumu in tine, si nu isi da, riscul tot exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu esti pregatita sa faci sex nu o face,stai de vorba cu el si explica-i problema,daca te respecta si te iubeste o sa astepte momentul in care te vei simtii implinita sa faci primul pas in viata sexuala, si inca ceva,nu numai la primul act trebuie protectie,protectie trebuie mereu, igiena si protectia sunt pe primul plan, in cazul in care zice ca daca nu faci sex cu el se departe de tine sa nu-l mai bagi in seama, nu este baiatul care sa te merite