| Li_6803 a întrebat:

Am si eu o problema...frecventa in cazul adolescentilor si aceasta ar cam fi: am fost cu un baiat de care m-am indragostit la prima vedere, ceea ce nu credeam ca este posibil, dupa un timp a trebuit sa se mute in orasul natal, am pastrat relatia la dinstanta si a mers cat de cat bine insa acum cateva luni dintr-o data nu a mai dat nici un semn de viata iar dupa cateva zile mi-a spus ca vrea sa ne despartim din cauza distantei. I-am respectat decizia si asa au trecut 3 saptamani dupa care ne-am impacat.Acum o luna a facut la fel, nu ma mai cautat insa de data asta ca sa nu fiu cea parasita i-am trimis eu un mail in care i-am cerut despartirea. Cea mai mare greseala.Am incercat intre timp sa imi fac o alta relatie, nu am reusit, gandul imi e la el. Il vreau inapoi, insa el nu ma cauta nu imi raspunde... oare se poate sa fie atat de indiferent? oare pe el nu il doare? cum sa il aduc inapoi? ce sa ii spun? ajutati-ma va rog cu cat mai multe sfaturi chiar am nevoie.Merci

Răspuns Câştigător
| Denisa_3969 a răspuns:

Pai e greu, pentru ca na, totusi e o relatie la distanta.Nu poti sa-i atragi atentia, nu te vede des, nu te tine in brate, nu e sigur ca tu esti doar a lui.La inceput imi imaginez ca relatia a fost una frumoasa, dar cu distanta se cam rupe totul.Adica nu prea sta nimeni sa astepte dupa tine. Poate ca din pacate el si-a gasit o noua "iubire", in orasul lui natal.De care poate e mai apropiat, poate ca si respectiva a aflat de tine si i-a cerut sa termine relatia.Nu e asa usor sa ai o relatie la distanata.Eu zic sa incerci sa dai tu de el, sa-l mai suni, da-i dai un mesaj.Sa-i spui ca chiar iti pare rau si cu timpul ti-ai dat seama ca ai facut o greseala cand i-ai zis ca vrei sa te desparti de el.Trebuie sa spui ce simti, doar asa o sa reusesti sa faci ceva.Chiar daca doare, chiar daca te gandesti ca o sa te refuze si ca o sa-ti calci degeaba orgoliul in picioare, mai bine sti ca ai incercat. E posibil sa ai un rezultat chiar foarte bun, nu te teme de nimic si in momentele astea, chiar e mai bine sa gandesti cu inima, sa te gandesti putin si la sentimentele tale si la relatia frumoasa pe care ati avut-o.Trebuie sa incerci sa mai iei legatura si cu prietenii lui, sa vezi cum se comporta in timpul liber, pe unde iese, daca ii mai sta gandul la cineva, daca se mai uita dupa altcineva sau daca chiar are o relatie serioasa cu o alta fata.Chiar imi pare rau pentru situatia in care esti in momentul de fata, dar trebuie sa inveti ca absolut toate lucrurile sunt trecatoare si toate toate se intampla, cand te astepti mai putin.Nu-ti pierde speranta, totul se va termina cu bine!:*

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La distanta e complicat, a gasit pe alta si de tine nu-i mai pasa

| bOse a răspuns:

Cu siguranta ca il doare si pe el dar nu vrea sa arate asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa distanta e nenorocita rau... e nasol rau

| Lucero a răspuns:

Sj' eu am patith ceva in genu.sad. am suferith destul de mult pentru cineva...

incearca sa'l uitZi.tongue vyata nu se termina pentru un baiat tongue

| Li_6803 explică:

Oare sa merg la el? asa pe neasteptate si sa vb? sau eu stiu ce mesajk mail sa ii trimit? si daca il doare de ce ii e asa greu sa ma ierte? am facut aceeasi chestie ca si el si eu l am iertat lui de ce ii e asa greu?crying