| Gabriel_8951 a întrebat:

Am si eu o problema.imi place de o fata dar azi cand am fost la plaja era acolo si niste prieteni au injurat-o si nu stiu ce sa ii spun.Prieteni mei zic ca e urata etc. si daca ar sti ca o plac ar rade de mine ajutati-ma plz

Răspuns Câştigător
| Jennny a răspuns:

Daca sunt cu adevarat "prietenii" tai nu vor rade de tine straight face si in plus daca iti place de ea ar trebui sa-i vorbesti. Spune-i ca prietenii tai nu au vrut sa o injure si sa nu puna la suflet. De asemenea spune-i ca iti pare rau ca au vorbit asa. Si, daca totusi esti ingrijorat de ce vor spune prietenii tai si n-ai curaj sa le destainui nu o face.happy Dar cu fata trebuie neaparat sa vorbesti mai ales dupa ce au facut prietenii tai.straight faceSub pretextul ca "ai venit sa-ti ceri scuze pentru ei incearca sa vorbesti mai deschis cu ea poate cine stiewinking. Si sa nu-ti pese de ce zic ceilalti oh go on, sunt doar barfehappy
sper ca te-am ajutat.bafta^^

10 răspunsuri:
| Al3xandru87 a răspuns:

Nu conteaza ce parere au amicii tai. gusturile nici nu se discuta. Mergi la respectiva si spune-i ce simti pentru ea, din cate vad chiar are nevoie de sprijin fata, si spune-i ca o placi si daca afla amicii tai, carei problema?straight face In viata invata sa lupti pentru ceea ce vrei, si daca soarta ti-a scos-o in cale si o placi Actioneaza, ti-as recomanda filmul The Secret. La un moment dat spune Daca soarta iti ofera, ceea ce ti-ai dorit actioneaza. Banuiesc ca stai serile si te gandesti ce frumos ar fi sa ai o fata care sa te iubeasca si sa iti fie sprijin, ai intalnit-o gaby acum actioneaza, pana nu actioneaza altul. si dupa vei avea remuscari. happy Fi mai tupeist si nu conteaza ce zic cei din jur straight face

| Pink_7714 a răspuns:

Pai prietenii tai (daca sunt cu adevarat prieteni) ar trebui sa te accepte asa cum esti, si cu cine esti, in cazul asta.
P.S:nimeni nu e urat...toti avem macar ceva frumos in noihappy

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Si la urma urmei ce te intereseaza ceea ce spun prietenii tai? la urma urmei este vrb de tine si de ea! nu toata lumea poate avea aceleasi gusturi! ceea ce ti-e ti se pare ceva frumos altuia i se poate parea ff urat dezgustator! si invers. funda?

| Baby a răspuns:

Pff... trebuie sa alegi : prietenii sau tipa respectiva
Desigur ca ei vor face misto cand o sa le zici ca iti place de ea, dar tu poti sa te faci clar si sa le spui ca daca au de gand sa continuie asa nu sunt niste prieteni adevarati si nu vrei sa mai ai nimic de a face cu ei. Depinde de tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, esti si tu un asa prost. Ce e mai important, ba? Ce cred prietenii tai prosti (eu zic ca sunt niste prosti aia, ca rad de o fata, ei care se masturbeaza zilnic) sau ce crezi tu?
Gandeste-te daca e importanta ea sau prietenii care fac misto.

| KingJulien a răspuns:

Daca tu crezi cu adevarat in tine si in dragostea pe care i-o porti nu trebuie sa asculti sau sa-ti pese ce cred prietenii tai.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Uitasem iar prietenii tai care au injurat-o sunt niste needucati, marlani in adevarat sens al cuvantului! daca ar fi fost sora sunt sigura ca nu o mai injurau si sa fii vazut tu ce parere buna ar fi avut!

| cypryan_3322 a răspuns:

(prietenii tai) daca sunt prieteni adevarati nu ar trebui sa rada de tine.Iar u cand ai vazut ca au injurat-o trebuia sa ii sari in ajutor.Tu acum trebuie s-o consolezi sa vada ca esti un baiat cum sa zic ...sensibil.Si lasa ca o sa-ti faci u alti prieteni!

| ShowTim3 a răspuns:

Ce ii intereseaza pe ei cu cine vrei sa te... Daca afla spune-le si tu ca vreai sa iti incerci talentele si pe alt gen de fata sa zicem.Si eu am aceas problema laughing. Am unu care nici-o fata nu i se pare frumoase cred ca e gay, vad una cu fund frumos pe strada si zice ca e urata, vad una cu silicoane, e urata, vad una blonda cu ochi albastrii de zici ca e de pe situri pentru adulti si ei... e urata laughing Mdeah gusturile nu se discuta (de fapt se discuta dar nu e treaba lor e treabata. )

| ImiIubescChinezul a răspuns:

Nu ar trebui sa bagi de seama ce zic! Daca-ti sunt prieteni cu adevarat o sa fie de acord cu alegerea ta. Fa tot posibilul sa fii impreuna cu ea si fii alaturi de ea si iubeste-o, si fii concentrat pe fericirea ta, nu pe ce zic ceilalti! Bafta!