| marutza_6612 a întrebat:

Buna am si eu o problema.Imi place de un baiat de la mine din clasa care e foarte dragutsi cu care ma inteleg cel mai bine. El vorbeste cu mine mereu si ma face sa rad dar spune ca ii place de alta fata cu care nici macar nu vorbeste.In plus, am impresia ca ii place de cea mai buna prietena a mea(ei nu-i place de el)sau de alta prietena careia ii place de el. Da stiu e rau sad
Dau funda daca imi raspundeti la intrebarea credeti ca-i place de mine sau daca sunteti baieti de ce nu/de ce da? plzzzzz

4 răspunsuri:
| CodrutM a răspuns:

Posibil sa te placa, dar nu in felul ala. Probabil nici nu-i trece prin cap ca ar putea avea o relatie cu tine pentru ca sunteti atat de apropiati.
Scoate-i din cap cealalta mandra si daca chiar vrei sa stii daca te place petreceti ceva timp IN AFARA SCOLII!
Si a curtii scolii... ma refer la o intalnire. Parc, terasa, muzeu, zoo, ce o fi. Sentimentalisme, gadilat, pipait, privit in ochi si cand simti ca e momentul spune-i ce simti, sau si mai bine intreaba-l pe el ce simte pentru tine. Gata cu subtilitatile ca o sa ramai cu un gust amar de care nu o sa scapi pana terminati scoala.

| MindExplode a răspuns:

Te place si incearca sa te faca geloasa nu lua in seama arata ca si tie iti place de elhappy
Succeshappy

| kattya96 a răspuns:

Pey te considera o fata de treaba. da sa stii ca el va incerca sa fie cu fata aia de care ii place. Nu fi disperata, ca nu ajuta, pari indiferenta. Ma depinde si de varsta, daca zici ca va intelegeti bine eu cred ca daca l-ai intreba ar spune da ( daca ar fi pana in clasa a 8a, la liceu nu stiu).
Mai e o posibilitate sa incepi sa fii indiferenta si sa nu mai vorbesti asa mult cu el asta l-ar face sa se apropie mai mult de tine ( poate o sa-ti iasa faza).
Si cealalta optiune ar fi sa-i zici ca vrei sa-l ajuti sa fie cu fata aia... poate asa afli cine e si cine stie ce se poate intampla.
SUCCES!

| superman_5598 a răspuns:

Paaaai.daca e prieten cu tine inseamna ca cat de cat te place(un baiat nu ar fi niciodata prieten cu o fata pe care o considera neatractiva). Problema este ca ti-a zis tie ca-i place de alta fata, de unde pot interpreta:
1)chiar ii place de fata aia, si se asteapta ca tu sa-i dai sfaturi
2)incearca sa vada cum reactionezi tu,ca sa vada daca il placi.
Oricum,cel mai bun sfat care ti-l pot da acum este sa fi mai indiferenta cu el, si incerci sa nu te comporti cu el ca o sora mai mare, sau ca cea mai buna prietena.De ce zic asta? Ei bine,daca te comporti ca o sora(ex:razi mereu exagerat la glumele lui,el iti pune o intrebare scurta iar tu ii raspunzi cu un roman etc faze care arata cat de mult il placi=>fete obsedate) atunci el va isi va zice ceva de genu "ah pai ce mai trebuie sa ma obosesc sa ii fac curte ca oricum e aicea pentru mine". intelegi ce vreau sa zic? Ideea e ca putina indiferenta nu strica,asa,ca sa-i arati ca trebuie sa lupte pentru tine, si tu esti trofeul.
Oricum, faza cu indiferenta e buna pentru ambele cazuri: la 1),adica daca chiar o place pe alta,cel putin cu indiferenta nu va mai zice nimeni "ah uite,saraca de ea, cum se da la ala ca o disperata, si el o place pe alta"...iar in cazul 2),adica daca chiar te place(si sper sa fie asa) atunci probabil te va intreba de ce esti suparata si va incerca sa te faca sa nu mai fi suparata pe el,sa se bage in seama,dupa care iti va zice sigur ca te place.Te poti scuza pentru faptul ca ai fost asa cu el zicandu-i ca te-ai suparat ca a zis ca ii place de alta.
Vezi cum se rezolva toate daca ne punem capul la contributie si actionam mai rational? Oricum,in ambele cazuri, nu risti sa te faci de ras.
Bafta, si sper sa fie valabil cazul 2!