| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema.imi place de un baiat. e de varsta cu mine si nu stiu cum sa fac sa ma placa si el.va rog daca puteti sa ma ajutati cu un sfat. mie chiar imi place de el si. de ex.acum 2 zile ma intrebare daca stau dupa ore si. i-am zis ca da si a zis ca lasa ca mai bine ne vedem in wekend.si nu stiu sper ca daca vine wekendu sa ma si intrebare daca vr sa iesim.cand ma intrebare a zis ca vr sa vorbim.acum nu stiu despre ce.ma rog. sper ca ma puteti ajuta!

Răspuns Câştigător
| missShe a răspuns:

Salut! Eu cred ca trebuie sa te relaxezi happy. Daca tu il placi (nu ai specificat, esti cu el la scoala sau in clasa ) oricum, daca da, atunci e simplu : cand se uita la tine nu te emotiona, privestel in ochi si zambeste, in pauza du-te la el, intreaba-l lucruri obisnite "ce faci? " sau " ai vazut filmul x" sau " hei iti place melodia aceea" incearca sa nu pari copilaroasa vorbeste clar, intreaba-l de o anumita ora (chimie, fizica ). Daca e distatnt pleaca sau pare ca nu te asculta nu renunta dar incearca sa il iei mai usor. Daca nu va intalniti, nu e cu tine la scoala fa rost de id-ul de mesenger de pe facebook sau de la un prieten si intra pe el, comporta-te natural si sigur va merge :*. Succes cu asta!

| cami123987 a răspuns (pentru missShe):

Da e in scoala cu minetongue, dar faza e ca el nu ma place.si nu stiu.mereu il bag in seama si. trebuia sa ne vedem vineri da.oh go on, ma rog. as vrea sa am o sansa.big grin ma rogg, multumesc pentru sfat:*

1 răspuns: