| sillvana a întrebat:

Buna,am si eu o problema.imi place foarte mult un baiat de cateva luni. abia acum cateva saptamani am reusit si noi sa fim impreuna. dupa 2 zile ne-am despartit si ne-am impacat a 2a zilaughing. problema este ca el este foarte indiferent eu stiu ca lui ai place de mine sau ai placea pentru ca el inainte a tot vrut sa fie cu mine si eu nu am acceptat pentru ca stiam ca are prietena.acuma cand am acceptat nu mai avea si tot eu m-am despartit de el..acu 2 zile de ce nu stiulaughingsi m-a enervat si atitudinea lui cand i'am spus ca nu mai vreau sa fim impreuna a spuns ok..nici de ce nici nimic.noi suntem si la acelasi liceu si acolo se comporta la fel abia daca ma baga in seama. specific ca el este a 13- a si eu a 12-a. mie imi place foarte mult de el.dar nu prea stiu cum sa ma comport cu el.va rog mult ajutati-ma cu niste sfaturi care chiar sa ma ajute nu raspunde'ti la misto. daca va ajuta el este balanta ...pwp

5 răspunsuri:
| Biiiby a răspuns:

Draga mea,cred ca toate fetele au aceasta confruntare cu baieti indiferenti,care de fapt sufera,nu conteaza ca e balanta, taur, rac, berbec, gemeni etc. conteaza doar sa ii pese de tine si sa se comporte atent..Acum sincer cine nu avisat primul sarut in ploaie sau o plimbare la luna plina? Desi sunt povesti frumoase, in lumea reala sunt unii care nu viseaza (sau vor) asta.(ma refer in special la baieti)Cel mari(le spun mari ptc. sunt a 6) vor sa se dea importanti si indiferenti, cum ca a avut multe altele TU de ce ai fi diferita? Ideea este ca nu ar trebui sa umbli dupa el, si ca sa stii de la mine, cei care sunt indiferenti sufera cel mai mult.Te ajuta daca lasi timpul sa treaca si mai ajuta daca ii spui ce simti, si ca ar trebui sa se gandeasca la asta. Sper ca ti-am fost de ajutor Pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă el e atât de indiferent,nu crezi că e momentul ca şi tu să procedezi la fel? Cel puţin o perioadă.
Se aşteaptă să primească totul pe tavă,să te frămânţi atâta,iar el să nu arate ce simte.
Lasă-l şi pe el să facă anumiţi paşi şi vorbeşte deschis cu el, când consideri că e momentul.
Află ce sentimente are pentru el, de la dânsul, nu de la prietenii săi.

O seară plăcută, Sillvana!

| HyperionCo a răspuns:

Poate si-a pierdut interesul fata de tine. El a vrut atunci sa fiti impreuna, acum poate e cu tine asa... sa vada cum e... Chestia e ca, cu cat vei incerca sa te apropii de el (sa il cauti toata ziua, sa il sufoci) cu atat il vei indeparta. Arata-i ca nu esti atat de accesibila precum pari, si usor usor va fi iar atras de tine. Daca nu, macar ai incercat.

| AdySmarty a răspuns:

Totusi..eu cred ca dupa ce a zis si asa... poate inca mai tine la fosta lui prietena sau..pate nu ii mai place de tine straight face

| RAUL21021 a răspuns:

E clar, daca l-ai mai refuzat poate sa simtit jignit si cand l-ai intrebat, fiind si indiferent[adica nepasator], a spus,, da" ca era singura optiune