| Marynna a întrebat:

Am si eu o problema in dragoste:am cunoscut un baiat in concediu, el are 12 ani, eu 13, el e din bucuresti, eu din craiova, in ultima seara ne-am plimbat prin statiune, am facut schimb de id-uri, el nu prea intra pe mess.Problema e ca de atunci numai la el ma gandesc.Seara il visez, pe drumul din grecia-romania m-am gandit tot timpul la el, ieri si azi la fel... Ce as putea face sa nu ma mai gandesc la el chiar asa de mult?

6 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Gaseste-ti si tu o alta preocupare, citeste ceva interesant, fa ceva activitate in casa, raspunde intrebarilor puse pe TPU, la care te pricepi, fa ceva lucru de mana, fa ceva activitate sportiva, excursii, plimbari si vei vedea ca, gandul asta te va lasa in pace, dupa un timp. Nu este bine sa incepi de acum sa-ti faci probleme lagate de baieti si de altfel el este prea mic la 12 ani si sunt convinsa ca, el nu a fost "marcat" in acelasi fel ca si tine de intalnirea voastra. Baietii se maturizeaza mai incet si el inca este doar un copilas. Daca va lua legatura cu tine, comporta-te normal ca si cu orice alt coleg si atunci veti putea tine legatura si pe cale virtuala. Daca tu ii vei spune ca te gandesti doar la el, o sa se sperie si poate ca nici nu va mai intra in legatura cu tine.
Vacanta placuta si multa sanatate.

| steluta_7203 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te ocupi cu ceva, de exemplu gasesteti un hobi. Eu acum m-am despartit cu prietenul si am inceput sa practic dansurile arabe si stii ajuta foarte bine.

Gasesteti si tu o ocupatie

Baffta.

| Simonaa5 a răspuns:

O sa il uiti cu timpul.Incearca sa iesi cu amicii.

| dede070707 a răspuns:

In concediu?
La 13 ani? smug
Mai potrivit ar fi sa zici 'in vacanta'

Hai ca esti tare laughing

| dede070707 a răspuns:

In concediu?
La 13 ani? smug
Mai potrivit ar fi sa zici 'in vacanta'

Hai ca esti tare laughing

| miamouse a răspuns:

Buna, asta depinde doar de tine, poti incerca sa-ti gasesti pe altcineva chiar din craiova sau sa iti ocupi timpul cu activitati care iti fac placere si iti iau gandul de la baiatul pe care l-ai intalnit in concediu (ex. iesi cu prietenele), sper ca am fost de ajutorwinking