| BuuBuu_6473 a întrebat:

Buna!:*
Am si eu o problema.

Sa incepem cu inceputul: sunt cu un baiat de ceva timp.Il iubesc enorm:X. El a fost cel care mi-a aratat ca iubirea nu inseamna numai suferinta ci are si parti bune. El este genul de baiat dorit de toate fetele, baiat de cartier care umbla cu persoane cu nume sonor din orasul meu. L`am acceptat cu bune si rele chiar daca gurile rele nu se opresc din barfit aiurea. mi-a demonstrat de multe ori ca are incredere in mine si ca ma iubeste.Pe 1 ianuarie facem 6 luni de clipe si momente frumoase:X.

Insa aceste 3 luni au si un darsadDe curand mi-a povestit o chestie mai complicata.Eu o sa va spun mai pe scurt:Este o fata care o sa vina sa stea de sarbatori la el. El spune ca tine strict de combinatiile lui si am inteles asta.Sunt constienta ca pentru el tentatia e mare si nu stiu daca o sa reziste. Daca o sa se culce cu ea o sa`mi spuna si o sa ma doara al naibii de raustraight face stiu asta! dar mai stiu ca deja imi e imposibil sa mai renunt la el tinand cont ca el a fost "primul" si il iubesc enormsad mereu plang cand imi aduc aminte si nu mai stiu ce sa fac.

Voi ce ati face in situatia asta?
Ce i`ati spune daca ati fi in locul meu?
Fundita pentru raspunsul cel mai bun.:X

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Lol mă, nici n-a făcut-o sau a avut vreo tentativă de vreun fel sau a dat de înţeles ceva şi tu deja plângi într-un colţ?
Nu spui nimic. Dacă e să te-nşele, te-nşeală oricum!
Salut!

| gigiro a răspuns:

Fundita ai s-o primesti tu, daca te faci fata cuminte. Acest baiat, cu o reputatie proasta, cu experienta la femei si-a batut joc de tine. pe toate planurile.Pacat.

| Alleee18 a răspuns:

Uau.pai e cam dificila situatia.mai ales ca e"baiat de cartier" si nu prea e bine sa te bagi in combinatiile lor.ar trebui sa vb cu el si sa ii spui deschis ce te supara dar cu mare mare atentie.chiar nu stiu. daca te iubeste poate ca nu va face nimic cu fata. poate iti faci griji degeaba.sa ne spui cum se va termina. sper sa ti fie binepuppy dog eyes. oricum daca se va culca cu ea nu cred ca e bine sa l accepti asa.nu ar fi normal.nu esti carpa lui. daca te iubeste se va abtine sa faca ceva cu fata chiar daca vor trebui sa doarma in acelasi pat.

| L0vely a răspuns:

Buna! stiu cum e sa aflii ca persoana iubita te a inselat si crede-ma nu ii poti dori asta nici macar unui dusmanwinking te distruge din interior! Deci: poti sa stai si tu la el in timp ce sta fi fata aceea. sau ii poti spune ca daca face asa ceva nu il vei ierta! crede ma nu merita iertat! sunt unii baieti care au impresia ca daca iti spun "adevarul"( ca te au inselat) tu trebuie sa ii ierti pentru ca au fost sinceri. NU! sa nu faci niciodata asa cevawinking daca te iubeste cu adevarat nu va face asa ceva mai ales ca tu ii oferi acest "lucru". deci nu are motiv. daca tu nu ii ofereai " " sa zicem ca mai mergea... dar acum nu are nicio scuza! Ai grija de tine...:*

| Daria a răspuns:

Hmmm.grea situatie cand baiatul e foarte frumos si are admiratoare multe.Totusi,trebuie sa ai incredere in el, nu incredere oarba, dar daca si el te iubeste mult sunt sigura ca nu l-ar tenta.

| Inoue a răspuns:

Daca ar face dragoste cu alta...nu prea tine la tine.Trebuie să accepti adevarul! Nu are rost sa iti faci sperante desarte! Treci peste moment si poate vei gasi un tip pe care il meriti.Nu uita.lumea e plină de băieti valabili!

| CristinaLorena a răspuns:

Pai...eu as avea incredere in el pentru tot timpul petrecut impreuna.Incearca sa ai incredere in el! Spune-i ca tu crezi in el ca nu o sa o faca.Asha... poate se schimba sh o sa se abtina! Dar ai incredere in el.In relatie este foarte importanta INCREDEREA! Ganditi-va ca e prea trist sa lasati tot in urma.Deci INCREDEREwinking o sa meargaawinkingwinkingwinking. I s-a intamplat unei prietene sh a avut incredere sh a fost totul bine!winking deci multa INCREDERE! sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?:X:X:X

| BuuBuu_6473 explică:

@pussycat-Se numeste prostitutie cand o persoana pleaca de buna voie in strainatate sa faca bani si sa-i imparta cu barbatul langa care crede ca va avea un viitor?

@gigiro-de batut joc nu si-a batut deloc sau mai nou sa iubesti o persoana, sa renunti la muuuuulte lucruri pentru acea persoana sau sa-i oferi atentie si multe alte lucruri inseamna sa-ti bati joc?

De iertat nu-l pot ierta oricum. Din cauza acestei slabiciuni familia mea a fost distrusa deci n`o sa iert niciodata greseala asta asa cum nici mama mea n`a putut.

Dar il iubesc`sadsi nu cred ca as mai suporta inca o "lovitura".

| Victor21 a răspuns:

Cat de mare ar fi "tentatia" daca chiar de iubeste si tine la tine, nu se va culca cu acea persoana.winking

| Victor21 a răspuns:

Cat de mare ar fi "tentatia" daca chiar te iubeste si tine la tine, nu se va culca cu acea persoana.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare:dc in timpul ala nu te duci si u la el acasa...sa stati impreuna, doar zilele cand e fata respectiva la el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Expuneti parerea si spune-i ca daca vine fata respectiva la el de sarbatori nu ai vrea sa iti strici relatia cu el din cauza ei.Mai intai afla cine este fata aceasta? adica intreaba-l e vreo ruda sau cine e... intereseaza-te de acest lucru daca chiar vrei sa iti continui relatia cu el.

| aNdReYa_4166 a răspuns:

Pai daca el are incredere in tine ar trebui sa ai si uh si daca pana acum nu ti-a facut nimic rau inseamna ca o sa reziste ...si daca nu rezista nu te certa cu el vb calm si explica-i ca te doare ce a facut si pe viitor ar fi bine sa nu mai fac iar daca nu intelege, lasa-l nu are rost sa plangi pentru un baiat sau sa faci lucruri fara sens.Si daca tia sp ca dragostea nu inseamna suferinta, inseamna ca nu o sa te faca sa suferi!

Bafta:*!

| pussycat_9041 a răspuns:

Iubitul tau e genu de baiat de cartier cu afaceri si combinatii bazate pe prostitutie.Sau ce putin asta ai dat de inteles din ceea ce ai zis. Din punctul meu de vedere acest gen de batai nu poate face fericita o femeie in conditiile in care umbla cu altele si ar putea calca stramb chiar daca e de dragul "afacerilor". Nu te supara dar eu am crescut cu baieti ca el si stiu ce le poate capu.In viziunea lor nevasta e nevasta(sau iubita),"e femeia mea si sta acasa ca daca tin la ea tot acasa ma intorc indiferent cu cate umblu". Dar nu cred ca ti-ar place pentru ca orice femei isi doreste sa fie singura din viata iubitului ei.