| gabriella96 a întrebat:

Am si eu o problema si am nevoie de sfaturile voastre. Imi place de un baiat din liceu(eu sunt clasa a 9-a si el a 10-a) si i-am spus lucrul acesta. El si-a cerut scuze si a spus ca nu vrea sa se bage asa usor intr-o relatie deoarece nu vrea sa repete anumite greseli.(am auzit prin liceu ca a avut multe probleme cu fosta). Ce ar trebui sa fac in acest caz? sa renunt sau sa am rabdare sa ma cunoasca mai bine si sa incerc sa ii demonstrez ca nu sunt ca fosta lui prietena?

Răspuns Câştigător
| darkmonster a răspuns:

Ia-l mai usor. incearca sa-i fi alaturi, castiga-i increderea. arata-i ca esti diferita, asculta-l. da-i timp happy si poate ca va iesi ceva

3 răspunsuri:
| edy132 a răspuns:

Ai venit aici sa ceri ajutor, asta inseamna ca nu e un simplu baiat pentru tine, un oricare altul. Insista pana cedeaza.

| OOOLEOOO a răspuns:

Intai ar trebui sa te interesezi daca esti genul lui de fata,fiecarui baiat ii place un tip de fata,daca nu esti dupa el atunci iti sfatuiesc sa cauti alt baiat big grin,poate e inca suparat de la despartire, tu incearca sa-i oferi ceva ce fosta nu ia putut oferi big grin, ar trebui sa te interesezi ce mai faceau ei 2 ( ca sa nu faceti aceleasi lucruri),voi sunteti fete, vorbiti intre voi... vorbeste si cu fosta lui sau cu prietenele lui sa afli ce ii place big grin Bafta, funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-l usor sa aiba si el timp sa decida cand o relatie trecuta a fost ceva mai tensionata.e ceva.adica nu cred ca stii dc si cum. poatte el mai tine la ea dar poate te place si pe tine.nu stiu...ai rabdare doar si daca vezi ca nu are rost ai viata inainte pentru toti baietii din lume nu trebuie sa te opresti doar la unul numai sa ai grija! ca tot cand nu te astepti vin ei la tine spre ex cand te dai tu batuta vine el la tine si apoi parca iti pare rau.pentru ca e prea tarziu.bafta in timp ce-l iei usor flirteaza cu el si nu stiu trebuie s aveti si voi intamplaari *** scoala aklwinking