| Traxdata200 a întrebat:

Buna am si eu o problema si as fii chiar vesnic indatorat daca m-ati putea ajuta deci : acum cateva zile m-am intalnit cu o fosta colega de fapt am vb pe mess si... eu o plac de vreo 2 ani acum ca am vb cu ea m-am si intalnit decateva ori cu ea nu mi-a mai pot scoate din minte cand o vad si zambeste lumea se opreste o secunda si secunda accea pare o vesnicie in timp ce sunt cu ea problema este ca ea are un iubit dar cand se cearta cu el cand nu uneori imi spune ca e fericita cand e cu mine eu i-am dat de inteles ca tin la ea dar nu a spus nici da dar nici nu si a iesit si a doua zii acum eu pur si simplu nu mi-a pot scoate din minte am iesit la intalnire cu alte fete nimick gandu meu este tot la ea azi am vazut-o se mozolea cu el dar o plac atat de mult incat astept in fiecare zii sa imi spuna hai la o plimbarica si credeti-ma nu mia pasat niciodata de o fata cumi imi pasa de ea am fost genu :"da? si ce poti sa pleci!" dar acum nu pot sa nu ma gandesc la ea nu stiu cum sa o fac sa tina la mine ajutati-ma va rog

3 răspunsuri:
| anonimul a răspuns:

Ma... exact in situatia asta sunt si eu, numa ca eu nul cunosc pe tip
te place dar vrea sa termine tot cu prietenul ei
asteapta... o sa vina la tinewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E destul de greu sa fii indragostit de cineva care e deja intr-o relatie, dar din cate ne-ai spus a iesit cu tine si iti spune ca e fericita cu tine, ma gandesc ca vede in tine o refugiere, cand se cearta cu el gaseste un sprijin in tine.nu vreau sa te dezamages, stiu cum e sa fii asa "in love", dar ai putea astepta, la un moment dat nu se va mai impaca cu el si va veni la tine sigur, pana atunci nu stiu, te minti singutsad. Si apoi daca se tot cearta/impaca inseamna ca exista ceva intre ei, deci chiar si dupa ce nu va mai fi cu el se va gandi la el, clar, dragostea nu dispare intr-o secunda, cum uneori ne-am dori.Iti doresc succes, dar incearca sa fii doar tu, a vazut ca tii la ea. Tu doar incearca sa fii acolo pentru ea cand nimeni altcineva nu o face si va incepe sa tina la tine fara sa isi dea seama.

| Traxdata200 explică:

Mersi dar as avea nevoie mai exact de instructiuni ce sa fac deci vedeti voi am avut vreo 3 4 intalniri intr-o saptamana miau lacut dar le-am refuzat t ca oriunde m-as fi intors mias fi dorit ca ea sa fie langa mine deci cand ieseam impreuna isi punea decetele pe oibrajorii si radea spunand ca face asa numai cand e cu mine rade nimi spune ca sunt de treaba dar acum 2 seri am iesi t cu ea amica ei si un tovaras de-al meu la cinema in drum spre casa imi spuneam in minte"gata e ceratata cu el azi o sa fac marele pas" si deodata o ia la goana ma lasa pe mine si amicu meu in urma se intalneste cu niste prieteni il vede pe respectivul se duce il ia in brate il saruta la care el dupa ce o saruta scuipa jos intr-o parte cu scarba (ea nu a observat) nervos m-am dus sa-l bat nosroc cu amicu meu care mi-a spus ca n-are rost si noi a pecta mai departe ia nu sia luat la revedere nimic disparand cu tipul pe o alee in mod normal nici nu mair pasa de cineva care mi-ar fi facut asta dar pe ea nu mi-a pot scoate din minte va rog mai multe detalii!