| Blackdream a întrebat:

Am si eu o problema si vreau sa aud parerile voastre... Am fost cu iubitul meu timp de un an, apoi din cauza stressului ne-am despartit timp de 3 luni.In acest interval el a avut o prietena, dar continua sa ma sune pe mine etc. Acum ne-am impacat dar este foarte schimbat, gen ca nu mai are aceeasi atitudine ca inainte si se poarta indiferent, dar la fiecare cearta incearca sa faca tot sa nu il parasesc. Ce parere aveti? Ce pot sa fac sa il readuc la normal?

Răspuns Câştigător
| Nextone a răspuns:

Presupun ca ii este frica sa se implice prea mult si de aceea vrea sa pastreze o anumita distanta, dar cu toate astea si-a dat seama ca pe tine te iubeste.Ai doua variante ori vorbesti cu el despre ceea ce te ingrijoreaza ori mai astepti putin sa vezi poate isi revine.Eu iti recomand prima varianta.Bafta!

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ce pot sa fac sa il readuc la normal?
În timp, el, s-a mai schimbat și s-a mai maturizat!

| Linda a răspuns:

Nu avea relatie sexuala cu el. Daca ramane si atunci, inseamna ca tine la tine, nu doar te foloseste.

| NimenixD a răspuns:

Discută cu el şi poartă-te ca înainte. Poate el chiar nu vrea să te piardă, deci poate de asta face aşa când vă certaţi; o3. Dar dacă se poartă indiferent poate are probleme în familie. sau cine ştie. poate suferă.

| HotChoclate a răspuns:

Incearca sa te detasezi si tu putin de relatie. poate i se pare ca il sufoci.

| Blackdream explică:

Va multumesc tuturor! Cateodata am impresia ca vad comportamentul lui ciudat si din cauza faptului ca sunt paranoica si nu vreau sa il pierd din nou. Oricum schimbat este. Si nu-i de vina maturizarea. Are destui ani si este cu capul pe umeri...