| Adyna_2391 a întrebat:

am si eu o problema...sunt cu un baiat de 9 luni(eu am 19 ani iar el 26)...il iubesc foarte mult si el pe mine la fel. dar ma deranjeaza faptul ca eu am fost virgina cand am facut-o prima data cu el iar el pe parcursul relatiei mi-a tot spus de fostele lui si chestia asta m-a deranjat.Inteleg ca na...la varsta lui sa nu mai fie virgin dar totusi m-au deranjat comentariile lui.Cum as putea sa trec peste asta? Multumesc pentru sfaturi

Răspuns Câştigător
Janina
| Janina a răspuns:

Bucurate ca ai avut langa tine un barba cu experienta care a stiut sa te faca sa te simtit bine. Nu mi conteza cu cine a fost sau ce a facut, la urma urmei acum este al tau... iar relatia voastra este mult prea importanta sa fie umbrita de astfel de idei.

10 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Nu trebuie sa te alarmezi deloc, crede-ma, pentru ca el ti-o spune intr-un fel sau altul decat sa-ti arate ca a fost un baiat de succes si ca este si in continuare, asta fapt ce pe tine te duce automat la ideea sa nu-l inseli niciodata. Crede-ma ca o face spre bine. Pur si simplu cand el aduce acest subiect la discutie, spune-i sa schimbe tema, si treceti foarte calm. Cam asta...winking

| emi a răspuns:

Aaaa...sunt convinsa ca el este mandru ca a fost primul, iar tu il iubesti si ar trebui sa stii ca desi iti vorbeste de foste relatii sexuale, te va respecta si te va iubi pe tine mai mult, pentru ca stie ca iai oferit ce ai avut mai de pret, si pentru ca este cu tine! acum!
Are experienta si asta cu siguranta, crede-ma v-a ajutat in pat, mai ales pe tine; iar faptul ca-ti povesteste nu inseamna altceva decat ca are incredere in tine, ca nu are nimic de ascuns, si ar trebui sa te bucuri de comunicarea deschisa care o aveti.si daca chiar te deranjeaza iai putea spune pur si simplu ca nu-ti face placere sa auzi astfel de povesti, spune-i sa se puna in locul tau.cum s-ar simti daca situatia ar fi inversa?
noroc...si iubirehappy

| Crs a răspuns:

Vorbeste deschis cu el si spune-i ca te deranjeaza sa iti vorbeasca despre acele fete cu care a fost, ca acum e cu tine si nu mai conteaza restul! Dar pana la urma trebuie sa te gandesti ca nu mai conteaza acum cine a fost inaintea ta, ci ca acum esti tu, si numai tu! :*

| pisoias29 a răspuns:

Comunicati... spune-i ce te deranjeaza si daca intr-adevar tine la tine cu adevarat nu va mai face asemnea greseli happy capul sus viata e cruda uneori happy

| Paris a răspuns:

Unii reproseaza ca de ce nu esti virgina, altii nu te accepta virgina, iar altii iti povestesc de fostele lor si putin le pasa ca tu esti fata mare. Ce specimene ciudate si barbatii astia! Eu cred ca cel mai bine este sa ii vorbesti happy

| Adyna_2391 explică:

Mi-au fost de mare ajutor sfaturile voastre...va multumesc...>big grin

| dya_4589 a răspuns:

Hmmmmmm. Si eu am trecut prin asta, totusi spune-i ca te deranjeaza sa iti vorbeasca despre asta, comunicarea e solutia... si gandeste-te cum ai spus si tu la varsta lui e ceva normal, poate face asta din dorinta de a fi cat mai sincer cu tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un adavarat barbat nu se lauda cu cate femei a fost, trebuie sa fie discret, chestie de bun simt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Or fi fost ele dar sti cum se spune"tu esti singura care conteaza". Acum esti posesiva si cam geloasa de asta te simti ranita, mai tarziu vei aprecia sinceritatea lui; el sigur apreciaza faptul ca il asculti!

| scormonel a răspuns:

Inceara sa ii explici ca nu te face sa te simti deloc bine cand el iti povesteste de fostele... daca o sa faci asta probabil o sa il pui putin pe ganduri si daca este istet nu va mai face asta pentru a nu te mai "ranii" cu astahappy
bafta