| alexalex_4797 a întrebat:

am si eu o problema :sunt foarte timid.Am 18ani si pana acum nu am avut nicio prietena din aceasta cauza. Pur si simplu parca imi este "frica" si sa intru in discutie cu fetele pe mess.Am luat de la un prieten niste id-uri de mess, dar nu stiu cum sa fac sa ma bag in seama cu ele:"buna" si ce mai zic? si ce pot vorbi cu fete pe care nu le cunosc pentru inceput?

8 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Intreabale ce le place sa faca in timpu liber, ce muzicaa asculta, ceva despre ele. SPune si tu ceva despre tine si asa puteti avea o discutie f lunga si sa vezi daca te potrivesti cu fata respectiva. Vorbeste cu ea despre scoala despre bac despre dragoste despre orice, vb cu o fata exact cum vb si cu un baiat.

| mihaellla94 a răspuns:

Le intrebi si u cati ani au daca merg la scoala pe ce cls daca ii plece sa iasa prin oras vrajeli din astea o sa te intrebe si ele pe tine cu ocazia asta cu sarbatorile le intrebi ceau facut le spui ce ai facut u te mai lauzi un pic si u si poate iti iese o abureala cu vreo fata

| ValentyNNN31 a răspuns:

LOOOL!? Îţi e ruşine să vb cu fetele pe MESS? În realitate cred că fugi de ele straight face Omule, fii serios.
Dacă nu le cunoşti încerci şi tu să afli mai multe detalii, mai ales dacă sunt din oraş cu tine. Şi totuşi ai 18 ani şi nu ai avut o prietena straight face alţi ''puradei'' de 9-10 ani au prietene/prieteni. Fi mai sigur pe tine, conversează mult mai mult cu fetele, nu fi ruşinos. Dacă eşti ruşinos nu o să reuşeşti să faci nimic, în general fetele or să te ia în bătaie de joc, "Uite fată şi p`ăla, sta mereu aşa ca fraieru" cv de genu, sau ce or mai zice. Fi sigur pe tine. BAFTĂ

| ValentyNNN31 a răspuns:

LOOOL!? Îţi e ruşine să vb cu fetele pe MESS? În realitate cred că fugi de ele straight face Omule, fii serios.
Dacă nu le cunoşti încerci şi tu să afli mai multe detalii, mai ales dacă sunt din oraş cu tine. Şi totuşi ai 18 ani şi nu ai avut o prietena straight face alţi ''puradei'' de 9-10 ani au prietene/prieteni. Fi mai sigur pe tine, conversează mult mai mult cu fetele, nu fi ruşinos. Dacă eşti ruşinos nu o să reuşeşti să faci nimic, în general fetele or să te ia în bătaie de joc, "Uite fată şi p`ăla, sta mereu aşa ca fraieru" cv de genu, sau ce or mai zice.App, vorbeşte cu ele ca şi cum ai vb cu cel mai bun amic al tau, sau cu parinţi tăi, nu te muşcă. Baftă wave

| CoquineNoire a răspuns:

Aloo, domnu, lasa timiditatea deoparte, incearca, pentru ca vei avea numai de pierdut.
de unde pana unde frica asta, te mananca cineva?
ce sa zic, totul vine de la sine, nu trebuie sa te strofoci sa intretii o conversatie, nu doar cu o fata, cu oricine altcineva.
daca te ajuta cu ceva, citeste pe internet, sunt diferite carti, trebuie sa-ti invingi frica asta, comuna zic eu, dar esti major!
chiar daca nu iese totul cum vrei tu, nu te lasa, din experiente se invata, chiar si arta conversatiei necesita timp, imaginatie si alte chestii.
cel mai important, nu minti ca sa pari interesant, pentru ca descoperirea adevarului va fi una urata mai ales pentru tine.
bafta si curaj la vanatoarea de fete.

| alexalex_4797 explică:

Si cum ma bag in ele in seama prima data, cand ma intreaba cine sunt, de unde am id lor(nu vreau sa le spun ca de la un prieten)

| Ofiintă a răspuns:

Buna

Conteaza foarte mult sa nu fi nesimtit, pentru ca fetelor nu le convine asta o sa zica ca esti taran.
Incearca sa vorbesti frumos si mult mai mult sa comunici cu o fata verbal nu prin intermediul site-urilor de socializare

In afara de ce faci, poti s-o inviti undeva poate chiar si la tine acasa, sa va uitati la un film. dar niciodata nu o lasa sa se plictiseasca pe langa tipul dragut si amabil ce ai putea fi va trebui sa fi si un pic mai macio daca stii la ce ma refer.
Nu-ti fie frica de greseli pentru ca fiecare trebuie sa aiba un inceput
Stai linistit ca dupa un an te vei satura de fete laughing
Multa bafta
pa, pa

| AdelixA a răspuns:

Ce comentarii dure omule. Dupa mine n-ar trebui sa-ti fie,, rusine,, sa vb cu ele pe Mess doar ele nu te vad.N-au cum sa rada cu, sau, de tine.Si nu-ti face griji,, toti avem pe cineva acolo''.